25 týdnů bez pana Arogantního 8. Nový list 1/2

29. september 2013 at 10:20 | Eve |  25 týdnů bez pana Arogantního
překlad: Eve

Utíkal za mnou, funěl s každým dalším krokem víc a víc, dech mu těžkl. Zarazil mě, objal mě kolem pasu a přitáhl si mě k sobě. Jeho rty si našly moje, tiskl se na mě s takovou urputností. Když se ode mě odtáhl, vzal mou tvář do obou dlaní a setřel mi slzy." Promiň mi to," utrousil a opřel si čelo o moje. " Miluju tě, já tě potřebuju."

Znovu mě políbil se stejnou razantností. Znovu jsem na rtu ucítila tlak jeho piercingu a byla jak v transu. Čistém nepopsatelném transu. Hrál si s mým jazykem, rychle oddychoval. Podruhé se odtáhl, oči měl temnější, než předtím.

" Vrať se," zašeptal. " Vrať se ke mně. Je mi to líto."

A pak se začal ztrácet, tělo jeho náruče mě začínalo opouštět. Už jsem neviděla tu hnědou v jeho očích a necítila odér cigaret a skořice, kterou jsem znala z jeho dechu. Ztrácel se mi před nosem a pořád znovu a znovu artikuloval.

" Je mi to líto..."

A pak byl fuč, zmizel a já si uvědomila realitu. A byla jsem sama v hale, zírala na dveře od výtahu a přemýšlela. Protože tam vůbec nebyl - a taky už nikdy nebude. Pohladila jsem si tvář, snažíc si vtisknout jeho tvář a jeho hlas a vůni - jeho dotyk.

Opustila jsem výtah, líce jsem měla stále mokré a ruce se mi třásly.


" Pojď do mé kanceláře."

Řekl to příkrým tónem s nečitelnou stoickou tváří a upjatým postojem. Nebyla jsem v redakci ještě ani pět minut, když na mě James zavolal. Vypadal jako vždy skvěle, měl šedé kalhoty a krémové tričko, ale jeho jindy zářivé zelené oči postrádaly jiskru. Pomalu jsem šla za ním a nevšímala si Blaiřina škodolibého výrazu. Vešla jsem dovnitř a on si sedl za stůl.

" Zavři dveře," řekl. Nedíval se na mě. " Prosím tě."

Poslechla jsem, zaklapla je a postavila se rovně. Měl propletené prsty a sledoval je. Polkla jsem - měla jsem něco říct?

" Klidně si můžeš sednout," zamumlal a ukázal na židli před ním. Pak zvedl pohled a ledově se na mě podíval. " Nebo stůj. Je mi to jedno."

Přikývla jsem a tiše sklouzla na židli. Váhavě jsem po něm koukla. " Něco jsem provedla?"

Dál mě přísně pozoroval a když neodpovídal, začla jsem ztrácet dech. Snad po věčnosti vzdychl, opřel se a položil dlaně na opěrky křesla. " Ne," řekl. " Nic jsi neudělala."

Tím mi ale nepomohl. Trhaně jsem se nadechla a podívala se na něj. " Jestli chceš řešit to v baru-"

" Nechci z toho dělat tyátr," přerušil mě ostře. Měl naprosto nečitelný pohled. " Co děláš ve svém volném čase je mi ukradené. Jen jsem s tebou chtěl něco probrat mezi čtyřmi stěnami. Jde mi hlavně o profesionalitu..." odmlčel se a sklopil víčka ke svým rukám. " ...od vás obou."

Co jsem na to sakra měla říct?

" Oh..." pokrčila jsem rameny. " Já... já se omlouvám, já-"

" Prosím," řekl. " Neomlouvej se. Jak jsem řekl, je to vaše věc."

Stála se mi vyhýbal očima. Jeho slova mě pálila a nebyla jsem si jistá, jestli jsem vůbec směla sedět v jeho blízkosti. Srdce mi bušilo a tváře mi hořely.

" To je trapné," připustila jsem. " Obvykle se tak nechovám. A Oliver a já-"

" Ne," řekl chladně. " Už se o tom nechci bavit. To je všechno."

Přikývla jsem a zvedla se. Třásla se mi kolena. Jak jsem šla ke dveřím, znovu jsem se na něj podívala a uvědomila si, že se jeho oči trochu uvolnily. " Nic mezi námi není," řekla jsem. Skoro jsem šeptala. " To je vše, co na to řeknu. My... my nejsme nic."

Zadívala jsem se na něj o trošku déle a konečně se mu ve tváři objevila jiná emoce, než zlost a znechucená. Povolil obočí a zatvářil se zmateně. Lehce jsem se na něj usmála a vyklouzla z jeho kanceláře. Před mým stolem čekal Oliver s úzkostlivým pohledem, a když jsem k němu dorazila, vzal mě za ruku.

" Jsi v pořádku?" zamumlal a stiskl mi předloktí. " Neudělal ti nic?"

Setřásla jsem ho a poklepala ho po rameni. Když jsem mu chtěla říct, o co šlo, z kanclu vyšel James.

" Olivere," řekl a přeskočil očima ze mě na něj. " Můžeš na moment, prosím?"

Oliver zbledl a přikývl a s pohledem určeným mně šel za Jamesem. Doprovodila jsem oba pohledem a usmála se na Jamese stejně, jako když jsem odcházela. A pak oba zmizeli a já osaměla.

Už jsem byla relativně v klidu, tudíž jsem se usadila za stolem, prohrábla se kupou papírů a upila z hrnku s kávou. V tu ránu se objevila Blair se svým dokonalým make-upem a ohozem. Sedla si na okraj mého stolu a povýšeně se na mě usmála.

" No, no," řekla přeslazeně. " Divím se, že dnes jsi tu včas."

Ani jsem se na ni nepodívala. " Dobré ráno, Blair."

Odfrkla a shodila nohy. Měla novou manikúru - doslova jsem cítila smrad akrylu. Ignorovala jsem ji a na chvíli předstírala práci, ale pak se předklonila blíž, takže jsem měla vůni její sladké těžké voňavky přímo pod nosem.

" Nedělej ze sebe hňupa," prskla tak hlasitě, až se po nás ostatní otočili. Když jsem se na ni koukla, mračila se na mě a naprosto mnou pohrdala. " Měla jsem, že jste lepší."

Věděla jsem, že naráží na mě s Oliverem - náš tanec a líbání a opilecký konec - ale zase jsem ji ignorovala. Zadívala jsem se na papír, co jsem držela - papír, co jsem načmárala během krátkého interview s těmi dvěma - a dokonale se ovládala. V hloubi duše mě to spalovalo a Blair tomu jen dávala korunu.

" Mluvím s tebou," řekl ostře a sebrala mi papír. Trochu jsem poskočila. Místnost mlčela. Pomalu jsem se na ni podívala a ona se víc zababušila. " Dává ti to sežrat, co?"

Usmála jsem se koutkem pusy. " Ne že by ti do toho něco bylo, ale ne. Nedává."

Moment ticha a její nechápavý výraz trval snad věčnost. Přiblížila se a skoro mě zadusila parfémem.


" Jsi větší idiot, než jsem myslela." Ztišila hlas téměř do šepotu, ale věděla jsem, že všichni v kanceláři na nás špicují uši. " Nechápu, co na tobě vidí, máš příšerný styl, ale ať to bylo cokoliv, je to pryč." Poposedla a zlomyslně se uculila. " Protože jsi ze sebe udělala šlapku."
 

4 people judged this article.

Poll


Comments

1 Týnka Týnka | Web | 6. october 2013 at 20:07 | React

Co?????????? prej šlapka..no ale ted jsem jen nepochopila ten začátek tak zdálo se jí že jí Tom ríká at se vrátí nebo ne??No ale prosím honem honem honem další díl..:)

2 Terka Terka | 13. november 2013 at 20:04 | React

ahoj chci se jen zeptat jestli tu budes davat dalsi dily nebo ne ? protoze uz je to dost dlouhoo co jsi sem nedala dalsi dil .....

3 Cassatin Cassatin | Web | 19. january 2014 at 17:21 | React

Ahoj, nechceš být mým Affs?:)
http://bill-kaulitz-is-best.blog.cz/1401/naber-kontrola-aff

4 Modráčik Modráčik | 20. january 2014 at 8:18 | React

Ahooj, ja len že či budeš pridávať ďalšie časti alebo nie :/ bola by som rada keby áno, a ak nie, pridala by si aspoň stránku kde je to v originále ? Ďakujem

5 Ja Ja | 7. february 2014 at 15:33 | React

Taky bych rada pokračovala ve čtení. Zřejmě jsi hodně zaneprázdněna ale my jsme tu pořad ;)

6 ela-vampire.blog.cz ela-vampire.blog.cz | Web | 31. march 2014 at 22:54 | React

Tuhle povídku miluju, nevím proč, ale ten poslední díl mi nejde otevřít :-((

7 Eve Eve | Email | 1. april 2014 at 9:29 | React

[6]: Vážně? Mně to jde. =-o

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement