25 týdnů bez pana Arogantního 5. Tlak vrstevníků 2/2

16. april 2013 at 20:20 | Eve* |  25 týdnů bez pana Arogantního
překlad: Eve*

Musely jsme si vzít Billovu radu k srdci, protože během půl hodiny jsem byla opilá. A myslím vážně opilá. Tak opilá, že jsem při chůzi klopýtala. Opilá, že jsem komolila slova. A jestli já jsem byla opilá, tak Lana byla zpitá pod obraz. Nejistě se belhala, opírala o bar a dopíjela zbytky ze své sklenky.

" Jste ty a ten kluk, co vypadá jako rapper, bratři?"


" Dvojčata," přikývl Bill. Mluvil jasně a srozumitelně. Dozajista toho snesl víc. " Ale každý jsme úplně jiný."

" Myslela jsem si to!" Lanin hlas byl stejně porouchaný jako její chůze. Mávla na barmana. " Další tři uh-" zamávala svou sklenkou. " Tyhlety." Odmlčela se a koukla zpátky na Billa. " Jste si tolik podobní. Věděla jsem to."

" Tom."

" Jsme strašně odlišní," zdůraznil Bill. " On je trn v prdeli-"

" A ty ne?" škádlila jsem ho.

Zasmála se. " Jsem, jsem." Upil ze svého pití a ohlédl se přes rameno. " Nevím, kde je..."

Lana natáhla krk a prozkoumala dav. O sekundu nato jí zajiskřily oči a energicky mi zamávala za záda. " Támhle je, vidím ho! Hej, Time!"

Opravili jsme ji s Billem zároveň a Lanna naštvaně zafuněla. " To-Tome!" Klopýtla vpřed a zamávala naším směrem.

" Lano, prosím tě, ne-"

Příliš pozdě. Ucítila jsem za sebou známou vůni kolínské a teplo lidského těla. Zvedla jsem hlavu a uviděla Toma, jak se dívá na z Lany na Billa a konečně na mě.

" Sedni si k nám," promluvil Bill. " Objednej si."

Dlouze se na Billa zadíval, pak zavrtěl hlavou. " Ne. Pro dnešek mám dost."

" Oh, prosím , ty nemáš nikdy dost."

Lana ztuhlému Tomovi rychle objednala pití. Dokonce i v mém opilém stavu jsem se cítila mrtvolně a neuvěřitelně napjatě.

Co se ještě mohlo v tuhle chvíli pokazit? Ta hrůzná myšlenka mi přišla na mysl a rychle se splnila.

" Annnooo!"

Skomolené slovo a zápach alkoholu proletěl vzduchem, otočila jsem se a uviděla Oliverovu rozzářenou tvář, jak míří k nám. Dobelhal se ke mně a dal mi ruku okolo ramen.

Zadíval se na Billa, zakymácel se, zvedl ruku s pivem a ukázal na něj. " Hej, já tě znám. Ty jsi ten, co jsme s ním dělali rozhovor!" odmlčel se a podíval se na Toma. " A ty taky! Zdar!"

Dala jsem si ruku přes oči a chtěla umřít. Naštěstí se přede mnou objevil nový drink, rychle jsem si ho vzala a pila tak dlouho, dokud nezmizela aspoň polovina. Potřebovala jsem to.


Uběhla další hodina. Byla jsem ve fázi rozbitosti. Lana se chichotala a obracela do sebe už třetí neznámý drink, co Bill objednal, Oliver si se mnou povídal a dál se na mě věšel.

" Anna a já obvykle děláme interview slidmi jako jste vy dva-" řekl Billovi a Tomovi. " Je to docela cool a ne tak nudné, jako tady Lana."

" Hej!" ohradila se a trochu si krkla. " Moje práce je taky fajn!"

" Jistěže je," zasmál se Oliver a znovu se napil. Rozhlédl se a vykřikl. " Hej, to je James a ta šlap- teda Blair! A ten týpek, co si ho nepamatuju."

A v ten moment, k nám dorazili další tři postavy. James byl přitažlivý jako vždycky - ano, trošku opilý. Blair měla upnuté černé minišaty s botami na stříbrném podpatku, ruku měla kolem Jamesova pasu. A pak Brian, který na nás jen zíral.

" Jmenuju se Brian, Ollie."

Oliver si hlasitě krkl. " Řekl jsem, abys - abys mi tak neříkal..."

Slova se ujal James, zpříma se na mě podíval. " Nevěděl jsem, kam jsi šla. Chybělas nám."

" Ano, hledali jsme tě, Anno," vložila se do konverzace Blair, dlouze se na mě podívala a obrátila pohled k Oliverovi. " A slyšela jsem, cos o mně řekla. Jsem tvoje nadřízená."

" Ne teď," zapěl Oliver a praštil s prázdnou sklenicí od piva na stůl. " Hej, um... tohle jsou kluci, se kterýma jsme dneska dělali interview-" ukázal na Billa a Toma, kteří jeho výstup tiše sledovali. " Bill a Tom! Z Tokio Motel!"

" Hotel," vzdychla jsem. Byla jsem k ničemu. I opilá jsem je bránila.

Blair dlouho zamračeně pozorovala Toma. " Myslím, že tě znám," pomalu přikývla. " Nepotkali jsme se loni v lednu?"
Vyrazila jsem ze sebe hlasitý smích a zastrčila si pramen vlasů za ucho. " Existuje nějaké město, ve kterém bys nechal jednu sukni být?"

Za to jsem si od Toma vysloužila pohled, rty zkroutil do úšklebku. " Očividně ano."

" Jdi se vycpat," odsekla jsem.

Tom se předklonil a vycenil zatnuté zuby. " I to je víc, než co máš ty."

" Hej, hej, hej-" přerušil nás Oliver. " Whoa. Whoa. Klídek, jo?"

Alkohol se musel začít ozývat, protože slov, která mi v tu chvíli utekla z úst, jsem ráno litovala.

" Abys věděl, tak někoho mám," oplatila jsem mu. Chytla jsem Oliver za ruku a přitáhla si ho blíž. " Oliver a já."

Lana s Brianem vyprskli z úst spršku pití. Billovi spadla čelist stejně jako Tomovi a Oliver ke mně nevěřícně pootočil hlavu. Tak tohle je konec, pomyslela jsem. Jen do toho.

" Počkej... cože?" Blair se na nás podezíravě koukla a dala si ruku v bok. " Vy dva spolu... něco máte?"

James se na mě taky díval, jen z jeho pohledu nešlo nic vyčíst. I tak to ale nebylo dobré. Odkašlala jsem si a sklopila pohled ke své sklence, a zrovna, když jsem si myslela, že jsem ze sebe udělala největší blbce na světě, jsem ucítila stisk. Oliver se usmíval - nejvíc, co jsem ho kdy viděla - a nadšeně přikyvoval.

" Ano!" prohlásil. " Ano, chodíme spolu! Jsem její-" odkrkl si do dlaně. " -přítel. A ona je moje přítelkyně."

Panovalo mrtvolné ticho.

" Já to věděl!"

Brian hlasitě prolomil ticho. " Já to do prdele říkal! Říkal jsem vám, že to spolu táhnou!" Šťouchal do Jamese. " Vidíš, kámo? Říkal jsem to, že?"

James na mě zíral s pootevřenými rty, ale mlčel.

" Nevěřím tomu," řekla Blair. " To není možné."

" Ale je!" utl ji Brian. " Vidíte, jak se na sebe dívají - to by přece poznalo i děcko!"

Bill a Tom mě sledovali pohledy, které jsem u nich ještě nezažila. Bill vypadal zdrceně, vypadal, že se se situací nedokáže vyrovnat. Tom byl ještě horší. Vypadal, jako by mu někdo dal do zubů. Dvakrát. A pak obrátil a ustoupil vzad.

" Vzalas to hopem," zasyčel. Nikdy jsem Toma neviděla tak naštvaného - tak zraněného - tak, bože... ani jsem to nedokázala popsat.

Co jsem to sakra udělala?

" Já to taky věděla!" Lanin opilý hlas bylo to poslední, co jsem potřebovala slyšet, a když jsem se na ni otočila, tvářila nejvzrušeněji ze všech. Hrála si se slánkou a pak na nás ukázala. " Dokažte to Blair, Anno! Dokažte, že jste spolu!"

" Souhlasím," kývla Blair a usrkla martini. " Musíte se políbit. Pak to bude jasné."

Oh, do prdele prdelovské.

Podívala jsem se na Olivera. Můžu? Proč jsem sakra říkala, že je to můj kluk? Byla jsem opilá - na hadry - ale ježišikriste, byla jsem idiot.

" Jo!" tleskla Lana. " Polibek! Polibte se!"

Pomalu jsem se nadechla. To zvládnu. Seskočila jsem ze židle. Řeknu, že to je kravina. Že jsem si dělala srandu. Jsem opilá. Nevím, co povídám. Já-

" Jooo!"

Pocit čehosi teplého a vlhkého na svých rtech mi přetrhaly plány na útěk. Otevřela jsem oči a zahlédla kus Oliverova nosu a pak si uvědomila, že ta mokrá vlhká věc na mé puse, jsou jeho rty. Oliver mě líbal. Oliver mě líbal. Skončilo to stejně rychle jako začalo, ale já i tak nemohla popadnout dech.

Lana a Brian nás povzbuzovali. Blair byla samolibá, pokrčila rameny a mumlala, Bill měl zavřené oči.

Podívala jsem se k Jamesovi. Díval se na mě, jako bych spadla z višně, zavrtěl hlavou a pomalu se dal na odchod. Pak k Tomovi, jehož reakce byla celkem známá. Ale místo výrazu dvakrát mi dali po hubě, vypadal zpráskaně. Tři tisícekrát. Polkl a otočil se k odchodu. Bill měl pořád zavřené oči. Oliver se pitomě culil. Lana a Brian tleskali. A Blair to bylo jedno.
Došlo mi, že mě Oliver líbal před Jamesem. Před Tomem.

Jdi za ním!

Tryskem jsem vstala, setřepala Oliverovu ruku a pospíchala za bílým tričkem tak rychle, jak jsem dovedla. Zase jsem křičela do chodby u záchodů. Tom stál přede mnou, ale pořád jsem na něj pořádně neviděla.

" To ty mi budeš vykládat něco o útěku?" Udělal krok blíž, ruce zatnuté v pěsti, čelist semknutou. " Jen mluv, Anno. Kdo z nás dvou zdrhnul na druhou stranu země a nic mi neřekl?"

" Za to se omlouvám-"

" Je mi to u prdele." Otočil se a chytl se za spánky, jak se nadechoval a vydechoval. " Neměla bys být se svým přítelem?"

" Tome-"

Obrátil se, aby na mě viděl, zuřil. " Víš, co je vtipný? Ty sis pohla, ale já byl i tak rychlejší."

" Cože?"

Piercing se mu zkroutil pod úsměvem. " Mám holku, Riu," odmlčel se, aby se podíval na mou reakci, a přikývl. " A je fakt překrásná a perfektní a neuvěřitelná v posteli. všechno, co tobě chybí."

Byla jsem ochromená. Nevěděla jsem, co říct nebo si myslet, i přes svou opilost. Chvěl se mi hlas. " Jsi pokrytec, protože tě naštvalo, že já někoho mám, nemyslíš?"

Nikoho nemáš, připomněla jsem si. Oh, sakra.

Tom vyprskl, až zaklonil hlavu. " Myslíš, že mi záleží na tobě a tom teploušovi tam? Myslíš, že mi vadilo, žes ze sebe udělala na veřejnosti děvku?" zařval a přišel ještě blíž. " Víš, co si myslím? Myslím, že kdybych tu měl svoji skvělou přítelkyni, přetáhl bych ji přímo na baru, abych ti dokázal, že jsi mi totálně ukradená... jsi mi ukradená."

Pomalu jsem zvedla oči. Takhle zblízka se i Tomovi leskly oči. Očividně byl taky opilý. Proto měl mokré oči. Jo, byl opilý. Tak to je.

Spolkla jsem knedlík v krku a naslinila si ret. " Přeju ti to," zlomil se mi hlas. " Vážně, přeju."

Jak jsem se od něj odvrátila, pevně mě chytil za paži. Pomalu jsem se otočila, oči se mi zalévaly slzami. Shlížel ke mně s pusou pootevřenou úšklebkem. " Už na mě nikdy nemluv," zamemulal ochraptile. " Pohrdám tebou."

" To nemůžeš," zašeptala jsem a ucítila, jak mi slzy tečou po tvářích. " Řekni, žes to tak nemyslel."

Polkl, všimla jsem si, že se mu pohled ještě víc zaleskl. Měl červené líce, otevřenou pusu. Vypadal odhodlaně. Naštvaně? Rozzuřeně? Nevím.

" Myslel," hlesl, odér cigaret a chlastu mě zasáhl do nosu. " A doufám, že jsi sama se sebou spokojená."

Pustil mě, odešel a nechal mě v mé agónii. Opřela jsem se o zeď, oči jsem měla plné horkých slaných slz a lapala po dechu. A bylo to. Teď mě nenáviděl už nadobro a nechtěl se mnou nic mít. Ale kdyby to byla pravda, proč by se tvářil tak, jak se tvářil, když jsme se s Oliverem líbali? Kdyby mu to bylo jedno - proč?

" Mám ji!"

Lana ke mně připlula se dvěma drinky. Jeden trochu vylila, ale i tak se křenila od ucha k uchu. " Hledáme tě! Něco jsem ti přinesla."

Byla úplně opilá a já se rozhodla, že už s ní nikdy pít nebudu. Nehledě na bolest na prsou jsem od ní převzala sklenku a obrátila ji do sebe jak rychle to šlo. Už jsem toho za dnešek posrala dost, další pití by mě aspoň otupilo, když už nic.

Zavřela jsem oči a nadechla se.Chtěla jsem se ztřískat do mdlob.


Musel mi vypadnout nějaký článek, protože další věc, kterou si pamatuju, bylo ranní probuzení. Pomalu jsem přicházela k sobě, mhouřila oči do šera kolem mě a zjistila, že jsem ve své posteli. Bylo mi nepřekonatelně zle, dvěma prsty jsem si masírovala spánky, a když jsem se snažila zvednout, ucítila jsem vedle sebe další tělo. Pomalu jsem se podívala a uviděla Olivera, jak chrápe. Srdce mi na vteřinu zapomnělo bít. Okamžitě jsem nakoukla pod deku a ulevilo se mi, když jsem zjistila, že jsme byli oblečení. Jak jsem si dávala dohromady střípky včerejší noci, Oliver se vedle mě zachroval. Otevřel oči, ospale na mě zamrkal a pak roztáhl pusu do úsměvu.

" Ahoj, přítelkyně."

A pak se to ke mně vrátilo.

Vstala jsem z postele a namířila do koupelny, odhodlaná vyzvracet všechen alkohol, co jsem vypila.

Podělala jsem to.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Týnka Týnka | 16. april 2013 at 20:48 | React

to si děláš srandu ne Riu nééééé.....:D bože..:D no a kolik má tahle ředa dílů??...a je poslední nebo bude další..:D:D:D kruci já tě praštím nebo toho kdo to píše....už jsem se těšila že tam Ria nebude..:D

2 kia kia | 16. april 2013 at 20:55 | React

no ty kokos.. pekne sa to vyvíja..
Bill v ulohe dvorneho opijaca ocividne uspel :D
ale to s tym Oliverom, konecnaa.. a Tom sa zas predviedol.. klasicky

3 báři báři | Web | 16. april 2013 at 23:46 | React

Mein Gott, oni by oba dva potřebovali napráskat. Z toho mám akorát nervy před spaním, to ani není možné. :D Ona to kazí, on to kazí tím, jak ji v tom ještě nechá vymáchat, no prostě děs. :D A tím víc se těším na další díl. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement