Azurová mušle 4. Opravdu je to naposledy?

26. november 2012 at 20:20 | Eve* |  Azurová mušle

překlad: Eve*


Shantal se znovu plížila za Eleniny pomoci ven. Všechno šlo podle plánu. Všichni měli dost své práce na to, aby si jí všimli. Madam se nikde poblíž nepohybovala, takže to nebyl problém.

" Fakt nechceš jít taky?" podívala se Shantal zvrchu cihlové zdi na Elenu.

" Ne, díky, jsem tlustá na lezení přes zdi, Spiderženo!"

" Jak myslíš, Eleno." Ještě než skočila, popíchla ji. " Eleno, zhubni, abys příště mohla se mnou!"

" Jasně! Tak jdi za svým princem Billem! Haha! A buď na něj hodná."

" A co když ne? Co kdybys pohla zadkem a šla za ním místo mě?" zasalutovala a seskočila ze zídky.

Znovu šla tou dlouhou cestou. Pro Shantal to bylo depresivní. Přemýšlela o tom, že si zase bude hrát na někoho jiného. Madam ji přejmenovala, koho zajímalo, že se dvanáct let jmenuje jinak? Ani neslavila narozeniny.

Podívala se na ponurou oblohu a vzdychla. " Tak co si dneska počnem, Shantal? Počasí na tebe asi dneska kašle," vykládala si sama pro sebe.

K jejímu překvapení už byla u brány školy. " No, tak si to zopakujme."

Ani si nebyla vědoma, že na někoho čeká. Na Billa. Chodila dokola, houpala se na houpačce, vesele poskakovala. Chodila tam a zpátky a stávala se nedočkavou.

" Měla mi dojít, že se to stane, kašlu na to. Jdu domů!" Vyšla k bráně a když ní procházela, akorát někdo zavolal její jméno.

" Hej, Lal!" Byl to Bill a utíkal k ní. Zastavil se přímo za ní a popadal dech. " Promiň, že... jsi musela čekat. Já jsem... šel z pláže," říkal mezi nádechy.

Podívala se na Billa. Dívala se mu přímo do očí. Do jemných stínů, kterými je měl obtáhlé. " To je v pohodě, akorát odcházím, tak běž taky domů. Měj se," řekla chladně. Otočila se k odchodu a vyšla, ale on ji vzal za ruku.

" Hej, co máš za problém? Běžím sem a ty si jen tak odejdeš." Zněl naštvaně a zklamaně. Vyhrkly mu slzy.

Shantal se obrátila a přišla k Billovi blíž. " No, pane, slibovala jsem vám, že sem příjdu?"

" Ale..."

" Ale co?!" Bill se lekl. Shantanin hlas byl frustrovaný. Vyprostila se Billovi ze sevření, obrátila oči v sloup a dala se na odchod. Ale zase se zastavila a otočila. " Oh, něco ti musím vrátit," vytáhla z kapsy zmuchlaný papírek a hodila ho Billovi. " Je to papír, co jsi mi dal včera. Ráda bych, aby sis ho vzal nazpátek." A odcházela. Přeskočila bránu a uličnicky se na Billa ušklíbla.

Shantal se vrátila domů o moc dříve, než obvykle, při západu slunce. Přemýšlela, jestli na Billa nebyla moc přísná. Ale chtěla, aby to Bill vzdal a nechal ji být.

" V pohodě, Shantal, o nic nejde. Odpálkovala jsi ho, okej? Mimoto, byl to nikdo. Jasné?" šeptala si, jako vždy, když byla zmatená.

Pak zapískala na Elenu, aby přivábila její pozornost. Znamenalo to, že byla připravená vskočit do areálu domova. Dneska byla tak vystresovaná, že si toho všimla i Elena a rozhodla se ji pro jednou nechat dýchat.

Jelikož se Shantal vyšplhávala nahoru, nemohla vidět Billa, že ji sleduje. Byl zklamaný, že na něj byla Shantal hrubá.

" Takže Shantal, hm?" zamumlal si Bill.

A potom si všiml názvu zařízení. Centrum Madam Cleo pro děti. " Kde jsem to jen slyšel.." hlesl, když zapadlo slunce a ochladilo se. Rozhodl se jít domů... aspoň prozatím.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lill Lill | Web | 26. november 2012 at 21:41 | React

Pekné to je :) aká je na neho tvrdá :) mala by byť mišla :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement