Zázračné ruce 6.

29. september 2012 at 20:20 | Eve* |  Zázračné ruce

překlad: Eve*

" Ashley, probuď se!"

Ashley sebou trhla a posadila se, že málem Toma praštila. Přimhouřila oči do tmy, aby viděla líp.

" Co je? Stalo se něco?"

" Jo, zase jsi křičela. Jsi v pohodě?"

" Ne..." připustila a zalily se jí oči slzami. Tom si k ní okamžitě přisedl a pevně ji objal. Byl to už týden, co si všiml jejích nočních můr, a jenom se to zhoršovalo. Nevěděl, jak může pomoct, což mu nepřidalo. Zkoušel s ní o tom mluvit, ale nikdy mu to nevysvětlila. " Promiň, nechtěla jsem tě budit, vrať se do postele, budu v pohodě..." zalhala a pustila se ho. Bylo po třetí ráno a zítra měli další koncert.

" Dáme si čaj?" zeptal se Tom, ignorujíc ji. Věděl, že už by neusnul, chtěl zůstat s ní.

" Ne, jdi spát."

" Nenechám tě, víš. Ne teď." Ashley se na něj usmála a dotkla se jeho tváře. Nenáviděla, když její strašáci doléhali na Toma. Chtěla mu všechno říct. Ale nemohla. Nemohla to říct nikomu.

" Jsi ten nejmilejší kluk, co jsem kdy poznala. Víš to?" zašeptala. Tom se usmál a vzal její ruce do svých.

" Jo, já vím..." odpověděl s úšklebkem. Naservíroval jim čaj a vyšplhal k ní do postele, odhodlaný ji držet, dokud neusne.


Druhý den ráno byli kluci na pódiu a kontrolovali konečné úpravy. Ashley je sledovala z první řady a smála se tomu, že je jedinou osobou v publiku. Bylo těžko uvěřitelné, že za pár hodin bude hala přeplněná. I když už byla na mnoha jejich koncertech, pořád se jí to zdálo nenormální. Tom hrál na kytaru, zatímco Bill se bavil svým oblečením. Ashley vstala a opřela se o lokty, aby Tomovi byla blíž.

Pořád nemohla uvěřit, že s ní strávil celou noc. Když se probudila, on už byl vzhůru a připadalo jí, že sní. Ale postel voněla po něm a jeho deky byly rozházené. Všichni měli hromadu své práce na to, aby za Ashley přišli a věnovali se jí. Chtěla mu poděkovat a omluvit se. Pořád mu ale nemínila říct o zdroji jejích nočních můr. Byli si sice blízcí, ale nechtěla to vytahovat.

Tom odtrhl pozornost od kytary k Ashley. Taky si nebyl jistý nad minulou nocí, ale nehodlal okolnosti nechat, aby jejich vztah nějak ovlivnily. Nabídl jí ruku a vytáhl ji k sobě. Rozpačitě se na sebe usmáli. Nic neprovedli, tak proč byli tak nervózní?

" Zazpívej mi," řekl a hrábl do strun. Ashley se smíchem zavrtěla hlavou.

" Jasně."

" Ne, fakt," zasmál se. " Billovi to trvá a já se potřebuju rozcvičit. No tak, jen jednu písničku..."

" Neumím zpívat," přiznala. Její rodina si z ní vždycky dělala srandu, když zpívala. V důsledku toho na veřejnosti už nezpívala. Hlas se jí od puberty změnil, ale nechtěla to před Tomem riskovat.

" Prosím?" našpulil směšně rty. Jak by mohla odmítnout?

" Ugh, fajn. Ale mám to u tebe." Tom se zašklebil. Zabralo to. Začal hrát "Automatic", což byla Ashleyina nejoblíbenější písnička.

Ashley byla brzy vtežena do muziky a zpívala. Všichni byli zaneprázdněni, takže ti dva měli momentálně svůj malý svět. Dívali se navzájem do očí, uchváceni jeden druhým. Doslova to mezi nimi jiskřilo. Ke konci písně si byli tak blízko, že se mohli dotknout. Tak blízko, aby se Tom dotkl Ashleyiných rtů...

Stáli v tom shonu a nikdo si nevšiml toho, že se líbají. Trvalo to jen pár sekund, pak se Ashley odtáhla. Podívali se na sebe a nevěděli, co říct. Oba to chtěli zopakovat. Ale kouzelný moment byl ve ztracenu. Chemie, která je přitáhla, zmizela ve chvilce, kdy se Ashley odtrhla.

" Tome, můžeš se na tohle podívat?" zavolal Bill, čímž efektivně prolomil trapné ticho. Ashley využila šance a tiše se vypařila do backstage. Tom ji vyprovodil očima. Vážně to udělal? Matné brnění ve rtech a po celém těle říkalo, že ano. Jak to, že něco tak nesprávného, bylo tak fajn?

Ashley se zhroutila na židli. Nemohla uvěřit, že se s Tomem právě políbila. Měla ho zastavit, měla. Ale nezastavila. Políbila ho taky. A bylo to tak dokonalé... tiše zanadávala. Byla to chyba a bylo jasné, že už to nikdy nezopakují.


" To mě budeš po zbytek léta ignorovat?" zeptal se Tom té noci. Bylo po koncertě a Ashley ho od té doby, co se líbali, přehlížela. Ashley odložila knihu a podívala se na Toma.

" Ne, promiň," přiznala. Chovala se jako mrcha. Jistě, políbil ji. A ano, ona jeho taky. Ale nebyl důvod ho celý den ignorovat. Tom vešel do pokoje a opatrně se na ni podíval. Chyběla mu.

" Já se taky omlouvám, neměl jsem..."

" Ne," utla ho Ashley a zvedla ruku. " To je v pohodě, zapomeneme na to, jo?"

" Dobře," souhlasil Tom. Souhlasil by teď snad se vším, co se týkalo jí. Nechtěl předstírat, že se mu ten polibek nelíbil. Ale jestli předstírat musel, tak to udělá. Anebo to aspoň zkusí. " Hezky se vyspi."

" Ty taky, Tome," usmála se Ashley vlažně.

Tu noc se jim o sobě zdálo.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 29. september 2012 at 21:06 | React

Sakra, jak mě zajímá co se Ash stalo a je to důvodem jejích nočních můr.
Ale Tom jí od toho určitě odpomůže :) Stačil jeden polibek a už se jí zdálo o něm :) Hned mnohem příjemnější snění :D E.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement