Zázračné ruce 4.

25. september 2012 at 20:20 | Eve* |  Zázračné ruce

překlad: Eve*

Týden utekl velmi rychle. Všechny koncerty byly vyprodány a Tom začal chodit s kluky na rozhovory. Během toho krátkého času, který s nimi Ashley strávila, si je zamilovala. Georga a jeho vtipy, Gustavovo klidné vystupování a důvtip, Billovo neodolatelné nadšení a entusianismus a Tomovo...

Ashley nemohla popřít, že se jí jejich kytarista nevkradl do srdce. Jeho smích ji rozesmíval, jeho hlas byl jak cukr a jeho malé nenápadné doteky jí škádlily žaludek. Snažil se působit v pohodě, držel si svůj tvrďácký postoj, ale Ashley viděla, že to není přirozené. Hlavně když byl s ní nebo s Billem.

Stejně, jak je měla ráda ona, oni měli rádi ji. Její přítomnost přinesla nový život i ducha, rozzářila vše, kde byla. Mohla ladně přejít od vtipů s Tomem k rozhovoru s Georgem o jeho přítelkyni, tancování s Billem nebo tiché čtení vedle Gustava. Netušili, jak se jí to povedlo, ale Ashley mezi ni perfektně zapadla.

Bill si všiml hlavně toho, jaký účinek měla na Toma. Když s nimi byla, Tom se smál víc, mnohem víc. Ještě nikdy Bill svoje dvojče tak šťastné vedle někoho cizího neviděl.

Ashley stála v kuchyni a vařila těstoviny. Po tom, co je ráno překvapila se snídani, po tom, co ji požádali, aby zůstala, stala se jejich dvorní kuchařkou. I když byli Tom a Bill vegetariáni, Ashley přidávala G's maso tak, jak jim to chutnalo. Vedle vaření uklízela autobus a pečovala o Toma. Připadala si trochu jako hospodyně, ale líbila se jí každá vteřina.
Kluci seděli v obývacím pokoji a povídali si v němčině.

" Nemůže teď odejít," tvrdil Bill. " Nenajmeme si ji jako kuchařku? Jost by s tím souhlasil..."

" Jako udělat z ní služku?" řekl Tom znechuceně. Všichni kluci souhlasili, aby Ashley zůstala. Jenom nevěděli, jak to podat Jostovi.

" Jenom tak to zabere..." I když se ten nápad Tomovi vůbec nelíbil, věděl, že má jeho dvojče pravdu. " A kde bude spát?"

" Co s Tomem?" navrhl Georg lstivě a šťouchl ho do ruky. Ashley obrátila oči v sloup a položila před ně na stůl bowli. Gustav se po ní okamžitě natáhl, ale ostatní dál německy diskutovali. Ashley málem nadskočila, když uslyšela svoje jméno.

" Whoa, jestli se o mně chcete bavit, aspoň to dělejte v angličtině!" stěžovala si Ashley. Tom s Georgem si rychle vzali svoje bowle a Bill se na ně vražedně podíval. " Co je?"

" Er..." zamumlal Bill a podíval se po svých spoluhráčích. Tom vzdychl, položil svou bowli a pokynul k Ashley.

" Pojď sem." Ashley si sedla vedle Toma. " Nechtěli jsme ti to říkat tak brzo," vysvětlil jemně. " Ale chceme, abys tu byla s námi."

" Cože?"

" Chceme, abys byla s námi na tour!" zvolal Bill nadšeně. Ashley se koukla na ostatní kluky. Všichni se na ni dívali.

" To myslíš vážně?"

" Jo," odpověděl se širokým úsměvem.

" Uhm... Hned se vrátím..." řekla a utekla do malé koupelky.

" Řekl jsem něco blbě?" zeptal se.

" Nech to plavat, Bille," poradil svému malému bratrovi Tom. I když takovou reakci taky nečekal.

Ashley se zadívala na svůj odraz, rukama se opírala o umyvadlo. Chtěli, aby zůstala? Celé léto? Nemohla tomu uvěřit.

Jistěže chtěla zůstat, to bez pochyby. Jenomže její matka by to nikdy nedovolila, osmnáct neosmnáct, jinak by Ashley vykopla z domu. Taky si nebyla jistá, jestli je to dobrý nápad. V hlavě se jí tvořila hejna hororových scénářů. Nehledě na to všechno ale znala odpověď.

" Zůstanu."

" Ano!" vykřikl Bill a pevně ji objal.

Brzy si všechno ujasnili. Ashley zůstane s kapelou po zbytek jejich turné po Americe. V září si každý půjdou svou cestou, Ashley na vysokou a kluci zpátky do Německa. Ashley odmítla návrhy kluků spát s nimi v jejich pokojích, zvolila si gauč. Bude vařit, uklízet a ošetřovat je.


Tom se převalil a podíval se na hodiny. Nebylo ani půl sedmé. Byl vzhůru už přes půl hodiny a nemohl usnout. Vzdal to, svěsil nohy z postele a sedl si. Promnul si oči a šel ke kávovaru. Nikdy nebyl ranní ptáče. Odtrhl oči od plnícího se šálku a podíval se na gauč. Včera v noci se rozhodli, že by si Ashley měla přinést věci a spát v autobuse, aby mohli brzy odjet. Toma trochu znervózňovalo, že u něj tak blízko spala žena. I přes jeho sexuální zkušenosti, nikdy s žádnou nespal, ani poblíž.

Podlehl zvědavosti a váhavě vkročil do obýváku. Ashley vypadala ve spánku jak anděl. Spala jako mimino; měla nakrčené obočí a lesklo se jí čelo. Polštář ležel na zemi, asi ho skopla. Tom se zamračil a přemýšlel, o čem se jí může zdát. Zvedl polštář a podal jí ho zpátky. Bez rozmyšlení jí jemně přejel po tváři. Trhl sebou, když najednou otevřela oči.

" Tome..." zaskřehotala. Vzala ho za ruku a přiložila si ji k prsům. Tomovi divoce bušilo srdce. Nad teplem, které vyzařovala, zčervenal. Chtěl se odtáhnout, ale ucítil pod prsty slabý tlukot. Přiložila si jeho ruku ke svému srdci. Podobně vždycky tiskl medvídka, když měl noční můry. Tiše vzdychl a poklekl k ní. Doufal, že jeho ruka na ni zapůsobí stejně.

Billa vzbudil otravný budík. Proč vždycky musí budit jenom jeho? Bylo teprve čtvrt na osm a Jost a Saki dorazí ani ne za půl hodiny.

Bill ještě klimbajíc vstoupil do potemnělého obýváku a ke svému překvapení tam našel hrnek s kávou. Dal ho do mikrovlnky a nachystal další pro Ashley. I když ji nechtěl budit, rozhodli, že zůstane v Billově pokoji, dokud o ní neřeknou Jostovi. Nechtěli ji vystrašit tím, jak hnusný dokáže Jost být.

Bill položil oba hrnky na stolek a sklonil se ke gauči. Ashley držela Toma za ruku, zatímco Tom spal s hlavou opřenou o okraj gauče. Bill ho kopl do holeně, Tom nepatrně vykřikl.

" Co je?" zašeptal naštvaně.

" Co to, sakra, děláš?" zeptal se Bill. Tom přeskočil pohledem na Ashley.

" Ne, Bille, přísahám, nic to není! Dal jsem jí deku a ona mě ve spánku vzala za ruku. Přísahám," vysvětlil Tom rychle. Bill svraštil obočí, ale věřil, že jeho dvojče nelže.

" Dobře, tak ji vzbuď. Já musím na záchod," řekl Bill s úšklebkem a odešel. Tom tiše zaklel a otočil se na Ashley. Volnou rukou se dotkl její tváře. Pohnula se jí víčka, ale neprobudila se. Sjel jí tedy prstem na ruku. Ashley pomalu otevřela oči a podívala se na něj.

" Ahoj," řekla jemně a pustila jeho ruku. Tom se usmál a přestal ji hladit po paži.

" Ahoj," odpověděl. Uvolněnou ruku z ní nestáhl.

" Nepřestávej," hlesla, vzala ho za druhou ruku a stiskla ji. Byla ráda, že usla s kontanktními čočkami, takže Toma v pohodě viděla. Nevěděla, odkud se ta odvaha bere, ale nechtěla, aby odešel.

Tom dál přejížděl po Ashleyině ruce a měl propletené svoje prsty s jejími. Tloukla jim srdce. Dívali se navzájem do očí, oba pohlcení novým pocitem.

Jejich chvilku utl splachující záchod a otevření koupelny. Tom se od Ashley odtáhl. Bill už ho párkrát nachytl při sexu. Ale nikdy to nebylo tak intimní. Bill sebral svůj hrnek a odtáhl závěsy, aby dovnitř pustil ranní slunce.

" Ten hrnek je tvůj, Ashley," řekl Bill a sedl si. Ashley se vděčně usmála a napila se.

" Kde mám já?" zeptal se Tom, když se usadil k Ashleyiným nohám.

" Jdi si udělat sám," odsekl Bill. Tom cosi řekl německy, ale neznělo to mile. Ashley se zasmála a podala Tomovi svůj hrnek. Pořádně se napil a vrátil jí ho. Ashley si sedla zpátky a usmála se, bylo vtipné je poslouchat hádat se kvůli kafi.
Všichni tři se zarazili, když se rozrazily dveře. Společně si povzdychli, byli to jen Georg s Gustavem.

" Jste normální? Jost už jede," řekl Georg. Bill zaklel a všichni se honem dali do zahlazování Ashleyny přítomnosti. Po pár minutách byla Ashley usazena na konec Billlovy postele. Bill se nervózně třásl. Jen Tom stál klidně. Ashley pozorně poslouchala Billa, jak jí povídá o plánu přesvědčení Josta.

" Už to vím..." přerušila ho Ashley úzkostně. Bill zmlkl a Tom si sedl vedle ní.

" Kašli na něj, bude to v pohodě," řekl a vzal ji za ruku. Ashley se ihned uklidnila.

" Jost je tu!" volal Gustav z obýváku. Bill Ashley spěšně objal a připojil se k ostatním v obýváku. Ashley se napjala. Bála se, že Jost její přítomnost zatrhne. Nechtěla se vrátit ke svému původnímu životu. Než poznala Toma.

Tom si Ashley přitáhl a Ashley přitiskla tvář k jeho krku. Nějakou dobu jen tak seděli, i když slyšeli, že se autobus naplňuje. Ashley si přála, aby s ní Tom zůstal, ale Bill potřeboval jeho podporu.

" Měl bys jít," zašeptal mu do ucha. Tom přikývl a odtáhl se, takže jí viděl do očí.

" Nemusíš se bát; dopadne to dobře."

" Ale co když ne?" zeptala se váhavě.

" To nedovolím," řekl tiše. Ashley přikývla a zabořila mu tvář do ramena. Tom jí zajel prsty do vlasů. Když kdosi z obýváku zavolal na Toma jménem, vzhlédli. " Hned jsem tu," slíbil Tom, stiskl Ashley ruku a odešel. Ashley osaměla.

" Co je?" zeptala se Ashley nervózně, když po chvíli vešla dvojčata zpátky. Podle tónu jejich hlasů věděla, že to nešlo tak dobře. Rychlý pohled do Tomovy tváři ji v tom utvrdil.

" Chce tě vidět," vysvětlil Bill. " Možná zůstaneš." Zatímco Bill mluvil, Tom si sedl vedle Ashley na postel a složil si hlavu do dlaní.

" Co se stalo?" zeptala se znovu. Bill se zamračil, ale krátce jí poreferoval, jak těžko to šlo. Ashley věděla, že jí dvojčata něco neřekla, ale nechtěla tlačit na pilu. Místo toho položila ruku Tomovi na záda a hlavu mu dala na rameno. Cítila, jak napětí pomalu odplouvá pryč.

Bill si nad tím obrazem před sebou nemohl pomoct od úsměvu. Normálně se Tom uklidní až po pár drincích, ale u Ashley stačil jen jeden dotyk.

Tom se nadechl a vstal. " Pojďme, ať to máme za sebou," řekl unaveně. Ashley se usmála a přijala jeho ruku. Nevěděla, co čekat, věděla jen, že potřebuje Toma vedle sebe, aby to zvládla.

" Ashley, tohle je Saki a David," představil je Bill, když si sedli na gauč. Jost kývl na pozdrav a pozorně jejich trio pozoroval zpoza přimhouřených očí. Ashley seděla mezi dvojčaty, nohy měla natlačené na Tomovy. Tom jí ochranitelsky držel kolem ramen, zatímco si prsty přejížděl po noze. Jost musel uznat, že mimo Billa ještě nikdy neviděl Toma chovat se tak ochranitelsky nebo intimně. Možná mezi nimi bylo něco víc.

" No, takže ty jsi ta mladá holka, co tu Tomovi pomáhá," řekl. Ashley rozpačitě přikývla.Tom zesílil stisk a narovnal se

" Zachránile mi život, Joste," opravil ho přísně. Jost mávnul rukou a pokračoval.

" Chápu, že kluci chtějí, abys pro ně pracovala. Ale mě zajímá, jestli to chceš i ty? Nevím, jestli ti řekli, co všechno bude taková práce obnášet."

" Co tím myslíte?" zeptala se Ashley. Tom s Billem si vyměnily starostlivé pohledy. Netušili, na co Jost narážel, ale neznělo to dobře.

" Změní se ti život. Lidi budou chtít vědět, kdo jsi, odkud jsi přišla, všechno budou chtít vyšťourat a to jen proto, že pracuješ se skupinou."

" Chceme ji držet dál od veřejnosti; nikdo by nevěděl, že s námi je," promluvil Bill. Tom nevěděl, jestli být vzteklý na Josta, nebo nervózní kvůli Ashley. Jistěže nechtěl, aby si ji podala média, ale taky nechtěl, aby odešla.

" Nebuď směšný, Bille. Vždycky všechno praskne. Když jsi známý, nemáš žádné soukromí, ani tajemství. Teď," pokračoval Jost a stočil svou pozornost zpátky na Ashley. " co můžeme udělat, abys nemusela domů s prázdnou, je dát ti lístky na koncert a do zákulisí a předstírat, že se nic z tohohle nestalo. Jedině tak si udržíš svůj život a soukromí."

" Já to risknu," odpověděla okamžitě Ashley. Vždycky patřila k tichošlápkům, preferovala soukromí. Ale s těmihle kluky chtěla čelit světu. Nehodlala zahodit takovou příležitost.

Tom se usmál na překvapeného Josta. Bál se, jak Ashley příjme Jostova slova. Než si to stihl rozmyslet, naklonil se jí uchu a pošeptal jí "děkuju". Vřele se na něj usmála a jemně mu stiskla nohu.

Tom zapomněl na svět před Ashley, její teplé tělo vedle jeho, její prsty na jeho noze. Pohybovala rty, ale on neslyšel ani slovo. Myslel jen na to, jak ty úžasné rty chutnají...

" Tome? Tome, posloucháš?" vrátil ho Jost zpátky do reality.

" Ne, ani ne. Co je?" odpověděl rychle.

" Je šest set dolarů týdně pro tvou kamarádku dost?"

" Jo, to zní dobře," řekl. " Chce někdo pití?" Několik lidí se přihlásilo, tak pustil Ashley a vyšel k ledničce. Asi minutu před ní stál, aby ho studený vzduch zchladil.


Brzy přestali Ashley řešit. Ashley nečinně poslouchala, jak se baví německy, a i když nerozuměla, co říkají, zněli sexy. Napila se Tomova pití a uvědomila si, že je unavenější, než kdy předtím. Brzy jí klesla hlavu na Tomovo rameno a usnula.

Tom si Ashley narovnal, aby se jí spalo pohodlněji. Chtěl jít spát taky.

" No, vypadá, že jste jí učarovali, hoši, hlavně ty, Tome," řekl Jost.

" Jak to myslíš?" zeptal se Bill, než Tom stihl promluvit.

" Už jsem tenhle fígl s lístky párkrát použil. Ještě nikdo to neodmítl. Jak jsem řekl, podle mě je to jen praštěná fanynka.

" Co myslíš tím hlavně Tomovi?" přerušil ho Bill.

" Nejsem si jistý, ale ti dva, když jsou spolu, je to... divné," vysvětloval krkolomně Jost.

" Jak to myslíš?" zeptal se Tom.

" Jsi na holky..."

" Ona je jiná!"

" Já vím, můžu to dopovědět? Měl jsi víc holek, než já ve škole, ale žádná se na tebe nedívala jako tahle. A ty ses na ně nikdy nedíval jak na ni."

" Aha, mimochodem, můžeme se vrátit do Mass? Uvažoval jsem..." řekl Tom, ignorujíc Jostovu poznámku. Bill ale věděl, že má pravdu. Nikdy takhle svého velkého bratra neviděl. Skoro se bál pomyslet na to, ale možná si jeho bratr konečně našel někoho, komu by mohl položit svět k nohám.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 anička anička | Web | 25. september 2012 at 21:06 | React

Ahoj máš to pěkné napsaný jak si se tam zaregistrovala na té stránce mě to nějak nejde pls odp dalo to hodně práci to přeložit a jinak se těším na pokračování :.)

2 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 26. september 2012 at 17:17 | React

Je tak skvělé, že tam s nima Ashley zůstává :) A ten Jost... no nejdřív byl docela na profackování, ale asi to mělo své důvody.. třeba, spíš určitě si chtěl Ashley proklepnout :D Těším se na další díl :) E.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement