Zlato, co se netřpytí 3.

20. august 2012 at 20:20 | Eve* |  Zlato, co se netřpytí
Tom na mě civí, jako kdyby spadnul z višně. Já si dám ruku přes pusu. Takhle jsem mu to do očí ještě nikdy neřekla. I když jsem asi měla. Je sice mladší, ale rozhodně vyšší a má větší sílu, takže kdyby mi jednu vrazil... Radši na to ani nemyslím.

Tom pootevře pusu, jako kdyby chtěl něco říct, ale pak ji zase zavře. Podívá se mi do očí, otočí se a jde pryč. Stojím jako přimražená, ani za ním nic nezavolám, nic. Prostě ho nechám jít. Zavřu dveře a vrátím se zpátky do bytu. No do háje, teď jsem tomu dala. Na jednu stranu jsem ráda, že ho konečně někdo pořádně sjel, ale zase mě to mrzí. Miluju ho, i když je to nevěrnej hajzl!Celá ubrečená volám Brigite. Zvedne mi to za celkem dlouhou dobu.

,, Ahoj, Jituš, stalo se něco ?" volá celkem veselá. Ach jo, já jí tak závidím. Jí si Georg váží a skvěle jim to klape, kdežto my s Tomem jsme co chvíli rozhádaní a na pokraji rozchodu. Pak to většinou řešíme po svém, víte, kam mířím.

,, Stalo, Brigite. Byl tu Tom a... já mu řekla do očí, že je mizernej děvkař," vyhrknu a mám na krajíčku. Na druhým konci je ticho.

,, Cože?" ozve se Brigitin hlas asi po půl minutě. ,, To jsi mu vážně řekla? Tý jo, tak to je síla. Ale celkem jsi mu to natřela, dobřes udělala. To až řeknu Georgovi..." uchechtla se.

,, Brigite! Uvědomuješ si, co to znamená?" zeptám se jí. Ona z toho má snad ještě radost nebo co.

,, Jo! Konečně ho někdo zkrotí, floutka jednoho, už si o tom koledoval dlouho."

,, Brigite, ale já jsem ho nechtěla takhle definitivně utřít! Chtěla jsem jen..."

,, Hele, měla bysis ujasnit, co vlastně chceš. Chceš se mu pomstít a dát mu pořádně přes držku, nebo mu věčně odpouštět ty jeho avantýry a bejt jenom takovej přívěsek?"

,, No, já..." koktám. Vlastně ani sama nevím.

,, Zavolej, až to budeš mít jistý, takhle jenom ztrácím čas, mám nějakou práci. Čau. " A položí to.

Tak tohle je pro mě jako facka. Čekala jsem, že mě bude litovat a snažit se mě utěšit nebo že mi řekne, že jsem to vážně přehnala, ale ona namísto toho mi řekne tohle, to je teda rána pod pás.


Je ráno. Sedím v kuchyni a piju černej čaj. Ten čaj má stejnou barvu jako moje nálada a obloha venku. Sedím tam ve vytahaným roláku, kterej připomíná Tomova trika velikosti XXL, pod očima mám kruhy, jsem bílá jako stěna a mastný vlasy mám stažený do ledabylýho culíku. Tom se ani jednou neozval. Jo, párkrát mi zvonil mobil, ale to byla buď mamka, Brigite, Sabine anebo můj operátor s tím, že mi odečítá za tohle a támhleto. Většinou jsem to nezvedla, prostě jsem se izolovala od světa. Teď tu sedím, popíjim čaj jak babka v důchodu a čumím na stále stejný místo.

Nevím, jak popsat výraz mýho obličeje, něco mezi starou pannou a ztrápeným válečným veteránem. Moc nejím, nemám hlad. Moc nekoukám na televizi ani si nepouštím hi-finu, nemám náladu. Ani si nejdu zaběhat, jsem líná. Ani nemlsám, nemám chuť. Zajímalo by mě jak dlouho tu už sedím. Připadá mi to jako chvíle, ale když se kouknu na hodiny zjistím, že jsou to už dvě hodiny. Je tu ticho, jenom ho občas protrhne zavrnění kočky která leží na vedlejší židli, a pravidelný klapot kyvadla u hodin. Zhluboka vzdychnu a napiju se. Co asi dělá Tom?

TOM

Právě ležím v posteli a kupodivu nespím, ale přemýšlím. Včera byla ta pařba skvělá! Všude bylo plno lidí, skvělý odreagování. Jo, párkrát jsem si zakoketoval, ale nakonec jsem s žádnou nespal, i když toho teď trochu lituju. Chci jít do koupelny, ale tam je teď Bill - upravuje se. V hlavě mi vrtaj ty Jitčina slova - to jsem fakt tak strašnej?
 

1 person judged this article.

Poll

Byl/a jsem tu

Byl/a jsem tu. 100% (882)

Comments

1 Rea Rea | Email | Web | 21. august 2012 at 4:23 | React

Super díl :-)

2 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 21. august 2012 at 13:48 | React

Jestlije fakt tak strašnej? myslím že ještě něco víc než strašnej :D:D Chudák Jitka i když Bigit měla pravdu, úplně ve všem :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement