Zlato, co se netřpytí 1.

16. august 2012 at 20:20 | Eve* |  Zlato, co se netřpytí
Předem upozorňuju, že se nejedná o žádnou převratnou fanfic. Napsala jsem ji společně s kamarádkou před pěti lety (!) a teď jsem se rozhodla ji poupravit a hodit sem. Je to jedna z mých úplně prvních povídek, ale doufám, že to není taková katastrofa. Doufám, že se tu pro ni najde pár čtenářů. :)


,, To snad nemyslíš vážně! Měl jsi zkoušku včera!" křičím na Toma.

Ano, není to vůbec poprvé co se takhle hádáme. Chodím s ním asi už pět měsíců a je to čím dál tím horší. Závidím své kámošce Brigitě, která s Georgem zdaleka takovýhle problémy nemá.,, Ano, ale dneska ji mám taky. Sakra, s tím se budeš muset smířit, musela jsi s tím počítat, když jsme spolu začali chodit," říká Tom sice klidněji, ale taky zvyšuje hlasitost.

Už to nevydržím a rozbrečím se. Sednu si na křeslo a hlavu si dám do dlaní. Chvíli je ticho, je slyšet jenom moje oddechování a vzlyky. Ticho prolomí Tom, když si ke mně sedne.

,, Já tě přeci miluju, ale musíš pochopit, že hudba je pro mě vším..." začne s vysvětlováním, které trvá asi pět minut. Ano jistě. To už jsem slyšela nejmíň padesátkrát. Chápu, že je vytíženej, ale trochu času by si na mě moh najít, ne?

,, Já vím, Tome, ale když mně se tak stejská," zahuhlám s plným nosem. Vytáhnu si z kapsy kapesník a vysmrkám se. Tom mě políbí se slovy, že už musí jít. Já se jenom pokusím o úsměv a rozloučím se s ním. Jednou mě ta samota zabije. Je pořád pryč a nejvíc mě štve, že když už čas má, tak někde paří. Nejednou jsme se málem rozešli, když jsem ho viděla na fotkách, jak objímá cizí holky. On mě ale vždycky uprosil a dušoval se, že už to nikdy neudělá, že to byl jen úlet, bla, bla, bla. A já mu samozřejmě vždycky odpustím, i když vím, že se takhle budu trápit donekonečna.

Po hodině strávené sledováním televize se rozhodnu zavolat svojí nejlepší kamarádce Sabině. K mé smůle tam má hlasovou schránku. Tak volám Brigite.

,, Haló ?"ozve se celá rozhihňaná. Hned je mi jasné, že ruším.

,, Ahoj, Brigite, máš čas ?" zeptám se.

,, No... já... jsem tady totiž.... Asi ne..." vypadne z ní nakonec.

,, Aha. A on Georg není na zkoušce ?" zeptám se ještě.

,, Na jaký zkoušce ? Počkej, zeptám se ho..." říká překvapeně Brigite. ,, Ne, dneska žádnou mít nemají." odpoví po chvíli.
,, A-aha... No nic, každopádně ode mě pozdravuj Georga a... měj se!" A zavěsím. ,,Ten hajzl!" ulevím si.

Tak on mě takhle s klidem podvádí a ještě se takhle blbě vymlouvá! Tak ale teď už toho mám vážně dost. Vyťukám jeho číslo, jde mi to blbě, protože se celá třesu vztekem, ale nakonec se mi to povede, a já si dám telefon k uchu. Po chvíli vyzvánění mi to típne. Tak tohle už vážně přehání. Celá navztekaná mu napíšu SMS, kterou si rozhodně za rámeček nedá. Vyleju si tam všechen svůj vztek a nešetřím nadávkami. Je mi fuk, že bude naštvanej, ať si to hezky vyžere. Hajzl hnusnej nevěrnej. Nenávidím ho, nadávám v duchu.

Vydusám do svýho pokoje, kde zabořím obličej do polštáře a rozbrečím se. Nevím, jak dlouho, nevnímám čas, mobil, který mi zvoní v kapse, ani mou kočku, která sedí za oknem a dožaduje se vpuštění dovnitř. Mobil zvoní celkem asi třikrát. Možná je to Tom, možná Sabine, možná máma, která mi pravidelně volá. Ona mě varovala. Říkala, že si s Tomem nemám nic začínat, že mě to zničí a zničí to život nejen mně, ale i jí a celé naší rodině. Já jsem ale byla zaslepená láskou. Byla jsem tak blbá! Kdybych aspoň nepřerušovala ten pitomej gympl! Je mi teprve osmnáct a už jsem venku ze školy a bydlím ve vlastním bytě. Kdybych aspoň měla maturitu!

Jsem pitomá, osamělá, zraněná a podvedená. Fakt skvělej mix.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lena Lena | 17. august 2012 at 20:36 | React

Na to, že to patří mezi tvoje první, jak píšeš a je to psáno před pěti lety, tak to tak ani moc nepůsobí. Já bych před pěti lety napsala hrozný kýč si myslím. :D A to tohle takhle vůbec nepůsobí. ;D Jsem zvědavá na další díl, jak to pokračovalo a jak se mi to bude líbit po dalším dílu.

2 Ela & Mily Ela & Mily | Web | 17. august 2012 at 22:06 | React

I když jak píšeš je to starší povídka, tak mě se líbí :) Tom takovej hajzl! Hned by ho měl někdo pořádně proplesknout, aby si uvědomil co dělá! Už se těším na dalsí díl :)

3 Eve* Eve* | Email | Web | 17. august 2012 at 22:18 | React

[1]:,[2]: Je to fakt starý a dneska už bych to asi napsala jinak, ale i tak jsem ráda, že se to líbí. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement