Následuj mě 4.

14. july 2012 at 18:00 | Eve* |  Následuj mě

překlad: Eve*

Stála jsem ve svém pokoji a dívala se na to, co mám na sobě. Černo-bílé tričko, kraťasy s vysokým pasem, vzorované šilonky a černé boty na podpatku. Přes ruku mi visela šedá mikina a na hlavě jsem měla beranici. Zajela jsem si prsty do nakulmovaných vlasů, pokrčila rameny a vydala se k Billově domu. Bylo osm dvacet, měla jsem tam být už před dvaceti minutami. Ale co, jsem holka.

" Tak zítra, mami. Nevím, kdy příjdu," zavolala jsem na mámu po cestě ke dveřím.

" Dobře, zítra, zlatíčko!" zakřičela mi nazpátek. Mamka mě nijak neomezovala a já ji proto měla ráda. Mohla jsem být venku, jak dlouho chci, a jít kamkoliv chci. Dělám jsem sice hodně blbostí, ale mám svoje hranice. Mamka je přísná, ale ví, kdy mi dát volnost.


Proud myšlenek přerušilo hlasité zvonění a já okamžitě věděla, kdo to je.

" Kde, sakra, jsi?"

" Na cestě. Rozhodla jsem si natočit vlasy a trochu jsem se tím zdržela."

" Trochu? Je skoro půl!"

" Už jsem skoro tam. Uvidíme se za minutku."

Vrátila jsem si telefon do kapsy a podívala se na noční oblohu. Začínalo stmívat a rozsvěcovaly se hvězdy. Skvělý věčer pro táborák.

Už z dálky jsem z Kaulitzovic zahrady slyšela smích a křik. Otevřela jsem si branku a vydala se dozadu. Ale než jsem tam stihla dojít, do kohosi jsem vrazila.

" Tori! Dala sis pěkně na čas!" usmál se Bill.

" Taky tě zdravím, Bille."

" Akorát jsme rozbalili marshmallows, tak si pohni, než nic nezbyde. Víš, jací jsou Gustav s Georgem." S úsměvem jsem se do Billa zavěsila a následovala ho.

" Tom je furt protivnej. Nemůžu se dočkat, až uvidím jeho ksicht, až tě uvidí." Podívala jsem se na něj a povzdychla si. " Co je?"

" Pochybuju, že ze mě odvařenej. Je mu mizerně. A víš, jakej je, Bille. Celý večer mě bude ignorovat."

" Tak za ním jdu a promluvte si. Pamatuješ si, co jsem ti včera říkal, že jo?" Přikývla jsem a počkala, až bude pokračovat. " Musíš za ním zajít a říct mu, co k němu cítíš-"

" Nebo to uděláš sám," uculila jsem se na něj.

" Pamatuješ si!" usmál se Bill.

" Samozřejmě! Akorát jsem trochu nervózní," pokrčila jsem rameny.

" Budeš v pohodě." Když jsme dorazili mezi ostatní, na chvíli ustali ve svých konverzac´ích. " Hele, koho jsem našel, lidi!" Přivítala jsem se s nimi, sedla si na karimatku a napíchla si na rožeň pár marshmallows.

" Proč ti to tak trvalo?" zeptala se mě Nikki přes oheň.

" Natáčela jsem si vlasy." Dopekla jsem si marshmallows a přehodila přes sebe šedou bundu, protože mnou začínal třást chlad.

" To je pěkný." Podívala jsem se na Nikki a všimla si, že si sedla mezi Gustava a Toma. Okamžitě jsem se na Toma podívala a zjistila, že dělá to samé. Díval se přímo na mě, jako by kolem nic jiného nebylo. Vypadal smutně. Což mi nepřipadalo.

Odtrhla jsem se od něj a rozhlédla se kolem dokola po všech, jak se smějí a vtipkují. V tu chvíli jsem si uvědomila, že nejsem šťastná. Vím, že jsem udělala chybu, že jsem od Toma odešla. Měla jsem mu všechno říct. Měla jsem mu říct, jak silné city k němu chovám.

Sklopila jsem víčka ke svým rukám a zapřemýšlela se, že jsem se tu možná neměla objevovat. Měla jsem zůstat doma a kašlat na všechno, co mezi mnou a Tomem bylo. Nechtěla jsem, aby mezi námi bylo napětí, chtěla jsem, abychom byli šťastní. Ale to po včerejšku být nemůžu. On nechce holku, která utíká před pravdou.

" Tori?" poklepal mi kdosi na rameno. Byl to Bill a měl znepokojený pohled. " Jsi v pohodě?" Pokrčila jsem rameny a propletla si prsty.

" Má to co dělat s Tomem?" Kývla jsem.

" Musíš s ním promluvit," vydechl.

" Asi to nedovedu," hlesla jsem a zvedla k Tomovi hlavu. Pořád mě pozoroval. " Nemůžu. Nemůžu se s ním bavit."

" Jasněže můžeš. Je sám, tak jdi," pobídl mě Bill.

" Mohl bys, uh, mu třeba napsat esemesku, že s ním chci někde mluvit?" zeptala jsem se.

" Jistě." Vytáhl si mobil, začal psát a já sledovala, jak si Tom z obřích kalhot vytahuje telefon. Sledovala jsem, jak si tu zprávu čte a pak, jak pomalu zvedá bradu ke mně. Vypadal zmateně.

Uvědomila jsem si, že už nemůžu utéct, a rozbušilo se mi srdce. Věděl, že s ním chci něco probrat a vsadím se, že si udělal obrázek co to je.

" Textovka zabrala." Věnovala jsem Billovi zmatený pohled, ale než mi mohl odpovědět, Tom mi poklepal na rameno. Otočila jsem hlavu a uviděla ho, jak na mě ukazuje prstem, jako by naznačoval "pojď se mnou". Nejdřív jsem se nehla, ale věděla jsem, že musím.

" Tori," pošeptal. Kývla jsem, postavila se a koukla se na Toma, který pomalu odcházet od táboráku do ústraní. " Prý se mnou chceš mluvit," začal.

" Jo."

" Došlo mi, že musím přijít první já za tebou, protože ty bys to neudělala. A nekecej, že jo, protože tě znám. Nemůžu tu proti tobě jen tak sedět. Pojď, pojď, Tori," vzdychl. Koukla jsem se na trávu.

" Ještě než mi včera Bill s Jess zavolali, jsem věděla, že jsem to zvorala," řekla jsem.

" Co máš na mysli?" zeptal se Tom.

" Nechala jsem tě tam, Tome. Když jsi mi všechno řekl, prostě jsem odešla. Neměla jsem to dělat," hlesla jsem a přejela si dlaní po tváři.

" Proč ne? Očividně to nemáš stejně jak já, chápu to," pokrčil rameny.

" Ne, nechápeš to, Tome! Mám tě ráda. Hodně. Strašně moc. Líbíš se mi už věky, ale nikdy jsem to nedala najevo, protože jsem věděla, že s holkama jenom spíš. Věděla jsem, že nejsi připravený mít holku. A kdybys přece jenom měl nějakou radši, než jen na sex, tak bych to určitě nebyla já. Ale když ses mi včera vyznal, trochu jsem se lekla. Myslela jsem, že bude lepší, když to nechám být tak, jak to je. Ale akorát se to tím zkomplikovalo," povzdechla jsem si. Pořád ještě jsem i přes sporé světlo viděla jeho rysy a široký úsměv, který mi věnoval.

" Tak buď se mnou, Tori," usmál se.

" Nemůžu," řekla jsem.

" Co? Proč? Právě jsi mi řekla, že mě chceš tak, jako já tebe. Proč bychom spolu nemohli chodit?" nechápal.

" Protože ty, Tome. Ty si jen hraješ. Jsi známej tím, že s holkou vyspíš a na druhej den ji necháš. Co když to uděláš i mě?" zeptala jsem se.

" Tobě to neudělám. Znám tě strašně dlouho a ještě dýl tě chci. Tobě bych to nikdy nedovedl udělat. Znamenáš pro mě hrozně moc na to, abych tě pustil k vodě." Omotal mi ruce okolo pasu a pevně mě objal. " Dneska ti to sluší, Tori. Prosím tě, zkus to se mnou," pošeptal mi do ucha.

" Dokaž mi, že jsi loajální. Dokaž, že jsem pro tebe důležitá," oplatila jsem mu.

" Jak?" zeptal se. Odtáhla jsem se od něj a pohlédla mu zpříma do očí.

" Pojď za mnou."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 báři báři | Web | 14. july 2012 at 19:19 | React

No, tak to jsem zvědavá, jak jí to bude dokazovat. Těším se na pokračování. :)

2 Dee Dee | Web | 14. july 2012 at 20:00 | React

:D:D Ouuuu kam ho to vede? :D:D někam do křoví? :D:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement