25 dní s panem Arogantním 18. Krvavá neděle 1/2

27. july 2012 at 20:20 | Eve* |  25 dní s panem Arogantním
překlad: Eve*

Jak jsem se dívala na kytky v Coleových rukách, všechny byly zabalené do krémového sametového papíru, ozval se Paigin hlas, který dopravázel rychlé kroky. Obrátila jsem pozornost od těch krásných kytek na dvě postavy vedle mě - první na Paige, která vypadala rozčíleně - a pak na Toma, který stál nehybně s výhružným pohledem upřeným na Cola.

Paige rychle zamrkala, nepatrně si odkašla a chytla Toma za předloktí. " Tome," pošeptala mu a jemně mu za ruku zatahala. " Co to děláš?"

Znovu se ozvalo odkašlání, ale okamžik nato jsem slyšela Colův hluboký hlas, a když jsem se otočila, držel kytky dole a zíral na mou blonďatou spolubydlící.

" Myslel jsem, že odcházíš," řekl a přeskočil pohledem z ní na Toma. " Doufal jsem, že nás necháš osamotě."

" Oh, jasně!" odpověděla rychle Paige s úsměvem a zatahala Toma znovu. " Necháme vás, my jdeme-"

" Já nikam nejdu."

Ticho, které po Tomově větě nastalo, bylo ohlušující. Vydechla jsem nosem, podívala se na jeho vysokou postavu a zjistila jsem, že jeho krásné a teď i chladné rysy byly zaměřeny na mého expřítele. Paiginy světle modré oči se na něj dívala taky, ale nemohly popřít šok a zmatenost.

Zvedla ruku, aby si upravila vlasy a nervózně se zasmála. " Tome, jdeme," zamumlala pomalu, ale odhodlaně. " Anna potřebuje soukromí, můžeme si zajít na jídlo-"

" Neslyšelas mě?" přerušil ji ostře a konečně se ni ni otočil. Pomalu jí sundal prsty ze svého předloktí a pustil je. " Já nikam nejdu."

Myslela jsem, že se mi zastaví srdce - a byla jsem si jistá, že to chci - protože jsem se nacházela v pěkné šlamastice. Stála jsem v obýváku se svým ex, který měl úžasnou kytici žlutých růží - s tou samou osobou, která mi je teď už lhostejná a Němcem jenom pár centimetrů ode mě - a mojí blond spolubydlící, která neměla ponětí proč, ale stála na jeho straně. Rozhodla jsem se udělat k Tomovi krok.

Zakašlala jsem a když se na mě Tom těma svýma hnědýma očima podíval, věděla jsem, že mi pukne srdce. Roztřeseně jsem na něj kývla.

" Měl-" odtrhla jsem od něj oči a sklopila pohled ke svým botám. " Měli byste s Paige jít, já-" naslinila jsem si rty a podívala se na něj. " -potřebuju být sama."

Byl zticha a já z obýváku slyšela Paigin pisklavý hlas, jak na něj volá - ale Tom na mě hleděl a nemínil se pohnout. Po tom, co se zdálo být jako bolestná věčnost, vydechl a pomalu odpověděl:

" Nikam nejdu."

Hleděli jsme si do očí a já se prakticky v těch jeho topila, Paige a Cole jako by zmizeli. Na ten kratičký moment jsem tu byla jenom já a Tom - stáli jsme tu jen my - kolem nebyly žádné zvuky - ani jeden jsme ten pohled nemohli přerušit. Zanedlouho jsem ucítila, jak se přibližuje Cole, a jakmile jsem uviděla jeho ruku, obrátila jsem svou pozornost na něj a uviděla, že se svýma modrýma očima dívá do těch Tomových.

" Sorry, my se asi ještě neznáme," řekl Tomovi studeně a slušně mu podal ruku. Tom se na mě podíval potom sjel pohledem na Colovu napaženou ruku. " Jsem Cole. Cole Porter."

Tom se na něj lhostejně díval, ruce měl zkřížené na prsou.

" Pěkný kytky," ucedil s úšklebkem. " Co to je za druh, sedmikrásky?"

Cole na chvilku vyvalil oči a potom ruku stáhl zpátky podél těla a zamračil se. " Jsou to růže," zaskřípal zuby. " A ne kdejaké růže - jsou z toho nejlepšího obchodu, Giovanniho Mauriciho na Třicáté čtvrté." Přejel očima po Tomových černých rastech a obrovském tričku a semknul rty do tenké linky. " Ne že by někdo jak ty mohl takové květinářství znát."

" Máš pravdu," ušklíbl se Tom se zlomyslným pohledem. " O kytkách nic nevím - ale je pěkný znát někoho, kdo jo."

Cole zamrkal a mně se sevřela hruď, a i když jsem věděla, že bych měla něco říct nebo udělat, abych zmírnila napětí mezi nimi, nemohla jsem se donutit k mluvě. Byla jsem jak ochrnutá.

" Žluté růže jsou symbolem tepla a usmíření," vysvětlil Cole, těknul ke mně očima a nepatrně se usmál. " Jsou taky Anniny nejoblíbenější."

Tom udělal krok blíž, čelist měl pevně zatnutou, a nepřátelsky se na Cola podíval. " No, nejspíš jsi ale vyhodil peníze z okna, nemyslíš?" Kývnul ke kytici. " Zvážíž-li fakt, že už není tvoje."

" Počkat - cože?" ozval se Paigin hlas a přistoupila k Tomovi. Přeskovala ze mě na něj. " Jak jsi - jak-" její modré oči se na mě zmateně upíraly. " Anno, jak o tom ví? O co tu sakra jde?"

Otevřela jsem pusu, ale než jsem mohla sesumírovat větu nebo jen slovo, Cole mě předběhl.

Vyzývavě se koukl na Toma a propaloval jeho červené tričko. " Odkud Annu znáš?"

Uvědomila jsem si, že je čas, abych taky něco řekla - nemohla jsem tam jen tak stát - tak jsem rychle promluvila:

" Moje pěněženka," prskla jsem nervózně, čímž jsem na sebe přitáhla Colovu pozornost. Lehce jsem si odkašlala. " On-on ji našel," vysvětlila jsem. " Z-ztratila jsem ji asi před měsícem - Tom, on-on ji našel-"

" Tom?" zopakoval Cole se svrašetěným obočím. " Takže tak se jmenuješ," odmlčel se a ohrnul horní ret. " Ty tu studuješ, Tome?"

" Po tom je ti hovno," odsekl a udělal další krok kupředu. Cole udělal to samé. Instinktivně jsem se ho dotkla, vzala jsem ho za ruku, ale on ke mně škubnul hlavou a vražedně se na mě podíval.

Úšklebek na Colových rtech byl teď větší, než před tím, a Tomův pohled byl ten pověstný nepřátelský. Jak svýma modrýma očima klouzal po Tomově postavě, Tom se zatvářil stejně znechuceně jako když mi říkal, ať se učešu nebo převleču.

" Beru to jako ne," protáhl Cole arogantně. " Nejseš oblečenej jak student."

" Tohle tričko stojí víc, než ty celej," prsknul Tom, setřásl mou ruku a znovu se ke Colovi přiblížil.

" Jsem si jistej," řekl Cole a podíval se na mě. " Jak o nás ví?"

Oddálila jsem rty a hledala odpověď - jednou jakou - ale nemohla jsem mluvit, prostě jsem tam jen stála.

" Já-já ne... já nevím."

Cole vytáhl obočí. " Ty nevíš?"

Roztřeseně jsem se nadechla a sklopila víčka ke svým botám. " Já..."

" O co tu, sakra, jde, Anno?"

To byla Paige a když jsem se na ni koukla, nedočkavě se na mě dívala. Byla jsem v pasi, ale než jsem stihla vymyslet nějakou lež nebo výmluvu nebo to je jedno co, ksakru, zaslechla jsem, jak se Tom směje, a když jsem se na něj podívala, zjistila jsem, že se na Cola pořád dívá.

" Jsi tak patetický," zamračil se a s úsměvem zakroutil hlavou. " Příjdeš sem s kytkama jak nějaký štěně."

" Promiň?" přivřel na něj Cole oči a udělal k němu krok. " Cos to právě řekl?"

" Slyšels," řekl Tom lhostejně. " Myslíš si, že nějaký sedmikrásky to-"

" Jsou to růže," přerušil ho Cole ostře. " Jsou to žlutý růže a ty má moje Anna ráda."

" Ona není tvoje, ty vole," prsknul Tom a přiblížil se ještě víc. " Sám sis to podělal."

" Tome, zlato, pojď-" promuvila Paige a chytila ho za ruku. " Pojďme-"

" S tebou nejdu!"

Jeho křik se na pár sekund roznesl místností a Paiginy prsty okamžitě sklouzly z jeho předloktí. Vyvalila na něj oči. Rychle se na ni otočil a podíval se jí do očí.

" Nikam s tebou nejdu," zopakoval jemně. " A nejsem žádný tvoje zlato."

Paige polkla. " C-cože?"

" Slyšelas."

" Ale-ale tehdy," ztišila hlas. Poprvé mi jí bylo líto - pokorně tu stála a vypadala tak šťastně a někdo jí to radost právě vezme - a nevrátí. Zavrtěla hlavou a upravila si vlasy. " My-tu noc, my... nebylo to-"

" Nebylo to nic."
 

2 people judged this article.

Comments

1 Lena Lena | 27. july 2012 at 22:55 | React

Tyhle díly jsou úžasný. Ten spád věcí, co se tam odehrávají. Je super, že si zrovna tuhle povídku můžu najít i s českým překladem. :-)

2 báři báři | Web | 28. july 2012 at 1:12 | React

Ah, tak ta poslední Tomova věta musela bodnout Paige nůž do srdce. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, doufám, že se Tom jenom tak nenechá odvést a náležitě Coleovi natluče. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement