Fantom v opeře 3. Chemie 1/2

28. june 2012 at 20:20 | Eve* |  Fantom v opeře

překlad: Eve*


" Měl bys jít za tím klukem, co sem právě přišel."

" Zmlkni."

" Myslím to vážně."

" Já taky."

Andreas protočil oči. " No, když už ses tady rozhodl zůstat, mohli bysme si zajít pro něco k pití. Pojď."

" Ale co když ho potkám?"

" Miluješ ho. On miluje tebe. To zjistíš sám."

" Má na lepší."

Andreas měl chuť dát kamarádovi ránu, ale ovládl se. Zajímal se, kdy ta Billova nejistota konečně zmizí. Tom už zmizel. Ten kluk ho miloval, kdejaký blázen by si toho všiml, tak proč ne Bill? Povzdychl si a objednal dvakrát Red Bull s vodkou, přičemž vodky byly o hodně víc, než Red Bullu. " Na," řekl a podal kamarádovi sklenku.

Bill na ni chvíli zíral, jako by přemýšlel, jestli se má, nebo nemá napít. Než se konečně napil, Andreasova sklenka byla dávno prázdná. Pozvedl obočí. " Není to otrávené, jen tak mimochodem."

" Nikdy nevíš," odsekl Bill, ale během pár sekund dopil zbytek. " Jestli se teď složím, víme proč."

" Jasně." Andreasovy oči bloudily po klubu a hledaly Aleshu. Potřeboval s ní mluvit, okamžitě. Nějak jim to nevycházelo.
Bill se díval taky. Přál si zahlédnout tvář někoho jiného, než Aleshinu. Andreasovi by to však nepřiznal.

Možnáže by bylo dobré, kdyby si s Tomem promluvil, aniž by ho poznal. Možná taky ne. Možná by Tom utekl. Možná... Bill přerušil svoje úvahy, jakmile zahlédl kluka, na kterého myslel. Co má dělat? Ještě se nerozhodl!

V tu chvíli Andi beze slova odešel. Bill se zamračil. Co to-

Oh. Samozřejmě. Nějaká holka.

Bill se opřel o bar. Takže Andreas flirtoval. Super. A Bill tu stojí sám. Prostě super.

" Hej ty, co tu děláš tak sám?"

Vzdychl a chtěl tu osobu vyliskat - proč když stojíte sám automaticky znamená 'ahoj, pojď se se mnou pobavit'? - ale otočil se.

" Uh," řekl jen.

" Už jsem tu viděl ukecanější lidi," řekl Tom nonšalantně. " A šťastnější taky."

" Kdo říká, že nejsem šťastnej?"

" Já. Nevypadáš šťastně."

Bill zafuněl. Věděl, že nevypadal šťastně! Nikdo mu to nemusel připomínat. " No, jestli si chceš pokecat s někým šťastným, asi bys měl jít."

" Nebo bych ti mohl zkusit zlepšit náladu. Jsi na smutek moc pěknej."

Bill chtěl poukázat, že nemůže poznat, jestli je hezký, nebo ne, když mu nevidí do tváře, ale neměl šanci, protože ho kluk odtáhl na parket a položil mu ruce na boky. Okamžitě přestal myslet. Bylo mu, jako by měl klaustrofóbii, chtěl, aby kluk s rasty odešel, chtěl odejít...


" Nefunguje to!" řekl Andreas Aleshi zoufale. " Nechce s Tomem mluvit! Nechce ho ani vidět!"

Alesha se usmála. " Tomu se říká přetvářka, Andi. Jsem si jistá, že ho chce vidět, jen to nechce přiznat." Vypadala strašně, vůbec sem nezapadala. Ne že by nebyla krásná, aspoň co se tedy Andrease týkalo. Její oči mluvily za vše.

Andreas se k ní přiblížil a nehledě na okolí, hudbu nebo cokoliv jí odhrnul vlasy z čela. " Promiň," řekl tiše. " Neměl jsem..."
Odvrátila od něj pohled a řekla: " To je v pohodě. Věděla jsem, že se to stane." Znovu se na něj podívala.

Nazvali to chemií.

Alesha se cítila provinile. Přece jenom měla pořád přítele a to i přesto, že ho chtěla dát dohromady s jeho ex. Na druhou stranu, Andreas byl hrozně roztomilý.

" Pojďme ven," řekl Andreas.

" Ale..."

" Budou v pohodě," řekl a jemně ji táhl za sebou ven. " Teď si můžem pokecat, aniž bysme museli přeřvávat hudbu."

" Jo." Skousla si ret. " Asi bych měla říct, že si nejsem jistá, jestli je to správné. Teda i když jsme teď víc, než jen kámoši, Tom je pořád můj kluk."

" Který tě, doufejme, právě podvádí."

Oba se nad tou absurditou zasmáli, ale byla to pravda.

Andreas si sedl na patník a Alesha udělala to samé. Váhavě si opřela hlavu o jeho rameny a vzdychla: " Co budem dělat?" Ani nevěděla, co tím přesně myslela. Co budou dělat s Tomem a Billem? Co budou dělat... se sebou? Tohle byla určitě ta nejdivnější situace, do které se kdy dostala.

" Budem sedět a čekat."

" Jen tak?"

Andreas jí omotal ruku okolo pasu a pohladil ji palcem na boku. " Nebo takhle," zamumlal. " Dokud nám nějakej tirák nepřejede nohy."

" Kazíš to," řekla Alesha s úsměvem.

" Líbíš se mi." Bylo to tak nečekané, Alesha si to ani nestihla představit. Jedině až když nastalo ticho, si uvědomila, že to vážně řekl. A líbilo se jí to.

Zatímco by měli tančit a bavit se - byl přece karneval - tam spolu jen tak spokojeně posedávali. Ani jeden neměl potřebu pařit, ani jeden se nestaral o to, jak vypadají ani o lidi, kteří je míjeli a mysleli si, že jsou totálně namol. Bylo jim to jedno. Kdyby něco, Alesha byla střízlivější než kdykoliv. Takže to, co řekla, určitě neměl na kontě alkohol.

" Ty mně taky."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 báři báři | Web | 29. june 2012 at 11:10 | React

Ah, já tušila, že se dají ti dva dohromady :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement