Casanova 7. Rozhodnutí

4. june 2012 at 20:20 | Eve* |  Casanova

překlad: Eve*

Čas plynul a Tom Billa pořád nevyhledal. Bál se, měl takový strach, a kdo by se mu divil? Mimoto měl důležitější věci na práci. Byl v posledním ročníku, což znamenalo, že se musí rozhodnout, na jakou vysokou se přihlasí a do toho ještě zkoušky na představení mu zabíraly víc a víc času. Minulý týden měli první zkoušku v kostýmech.

Georg měl pravdu, nikomu to, že Tom hraje v té hře, už vtipné nepřipadalo. Většina si dokonce myslela, že je to cool, říkali mu, jak Casanovu perfektně hraje, s jeho vzhledem se na něj skvěle hodil.

A byla tu ještě Alesha, pomyslel si s úsměvem.Alesha o něm pořád nic nevěděla. Pravděpodobně si toho dost domyslela, ale neřekl jí nic konkrétního. Možná už byl čas...

" Už jsi přišel na to, co chceš s tou hrou udělat?" zeptala se zničeho nic.

" Ne."

" Jestli chceš skončit, tak bys to měl udělat hned, Tome. Když toho necháš, budeme muset si najít někoho jiného." Skousla si ret. " Ale nemyslím, že bys to měl udělat."

" Proč ne? Víš, jak nesnáším-"

" Jo, já vím, ale jsi v tom už dlouho. Mimoto si myslím, že ti to svědčí. Možná se budeš cítit líp."

" Nebudu. Připomíná mi to to, co mě užírá."

" Tak skonči. Možná že když s tím skončíš, všechno bude... skončená kapitola?"

Takhle nad tím nikdy neuvažoval. Možná měla pravdu. Jak jí to řekl, rozesmála se a odpověděla: " Samozřejmě že mám pravdu. Víš, že přítelkyně mají vždycky pravdu, ne?"

" Oh, sklapni," řekl s úsměvem.

" Donuť mě."

" S potěšením."


Publikum sledovalo, jak si Lucia balí kufry, odříkává svůj text a potom utíká pryč, pryč ze scény. " Zanechám toho, nespadla jsem." Pak spadla opona a všichni herci se vrátili na pódium, aby se za zvuku potlesku uklonili. Tom byl na sebe pyšný. Zvládl to a vůbec ne špatně.

" Tak dobrý jsi nebyl ani na generálce," řekla mu Alesha, když se dostali do zákulisí. " Co tě dneska tak nabudilo?"

Tom se usmál. " Chtěl jsem být dobrej. Nechtěl jsem to zvorat, protože bych to zvoral tobě a mimoto, nechtěl jsem se před tolika lidmi ztrapnit."

Zasmála se.

Každý chtěl Tomovi poblahopřát, čímž ho přivedli do rozpaků. Cítil, jak mu rudnou tváře. " To nestojí za řeč," mumlal. " Nebyl jsem tak dobrej, ne v porovnání s vámi..."

Nikdo ho neposlouchal a tak se vzdal.

" Tome Trümpere!" Kráčela k němu paní Allenová. " Jsem tak, tak, tak šťastná! Byl jsi skvělý, ani jsem nedoufala... ale vedl sis super! Vy všichni!"

Studenti se na sebe podívali, nevědíc, co říct. Vypadalo to, že se paní Allenová i rozbrečí a to nikdo nechtěl zažít.

" Jsem tak pyšná!" řekla jim a rychle odešla. Aspoň se nerozbrečela před nimi.

" Trapný," prolomil ticho Tobias.

Všichni se šli převléct do svého oblečení, které bylo o hodně pohodlnější. Všichni byli šťastní, až na Toma. Byl rád, že je hra u konce, i když to nakonec nebylo tak příšerné. Ale teď... teď musel udělat něco jiného, něco o hodně těžšího.

Sebral tašky a šel za Aleshou ven. " Jedu dneska," řekl dřív, než to stihla ona.

Zmátl ji. " Jedeš kam?"

" Za Billem."

" Oh." Skousla si ret a nevěděla, co odpovědět. Její přítel chtěl jet za svým ex. To nebylo moc positivní. Co když se dají znovu dohromady? Najednou jí všechno přišlo nefér. Ona byla až ta druhá. Jestli Bill Toma pořád miluje, nejspíš ji ze svého srdce vykopne.

Alesha nebyla moc žárlivá, ale koho by něco takového nevyvedlo z míry? Věděla, že by neměla žárlit, věděla, že si její kluk prošel těžkým obdobím, které zapříčinil Bill, a bylo jí to líto... ale teď tu byla ona, ne? Copak z toho neměl radost? Udělala něco špatně?

Co měl ten Bill navíc, co ona neměla?

Mlčela celou cestu domů. Tom si v duchu přál, aby něco řekla, ale neudělala to. Zajímal se, na co myslí. " Jsi... Jsi v pořádku?" odvážil se nakonec zeptat.

" Co? Oh, jo, jsem v pohodě," usmála se na něj, ale ten úsměv byl umělý.

Tom se zastavil a vzal ji za zápěstí. " Alesho, vadí ti, že jedu za Billem?" zeptal se starostlivě. " Prosím tě, buď upřímná, nechci, abys lhala, jen abych se cítil dobře, protože to stejně nebudu."

Vzdychla a přikývla. " Trochu."

" Vysvětlil jsem..." začal Tom.

" Já vím a vážně to chápu, ale to neznamená, že se nebojím. Vím, že byl tvoje první láska, Tome, a taky vím, že když tě bude chtít zpátky, ani na vteřinu se nezamyslíš. Je divné, že mě to děsí? Protože já tě miluju, Tome," pošeptala. " Miluju."

Tomovi to nalomilo srdce.

" Taky tě miluju, Alesho." Přejel jí rukou po tváři a donutil ji, aby se na něj koukla. " Chci si s ním jen o něčem promluvit, chápeš? Chci jen vědět, jestli je v pořádku a proč tehdy zmizel. Tebe by to nezajímalo, kdyby se jednalo o mě?"

" Jasně že jo, Tome, řekla jsem ti, že tě chápu. Ale zkus to brát z mého pohledu. Prostě... představ si, že bych šla za svým bývalým a měla si s ním jen promluvit. Za bývalým, o kterém víš, že jsem ho nikdy nepřestala milovat. Nevadilo by ti to?"

" Promiň," řekl jen. Zlehka ji políbil na rty a potom se otočil po směru svého domu.

Alesha se dívala na jeho vzdalující se záda. Řekla něco špatně? Chtěla, aby byl šťastný... ale aspoň mu řekla, jak jí je, ne? Měla na to právo a on měl právo to vědět.
Jedna část jí napovídala, že ho neranila. Jiná, ta sobečtější, doufala, že ano.

Tom si ztěžka odkašlal, když přišel domů. Ten malý rozhovor s přítelkyní ho znejistěl v tom, jestli je dobrý nápad Billa navštěvovat. Měla pravdu, měl teď holku, holku, kterou miloval. Nechtěl jejich vztah jeho výletem za Billem zkazit... Ale vážně ho chtěl vidět. Teď už věděl, kde bydlí, vlastně neměl proč čekat.

Znovu zakašlal. Nepomohlo to. V krku měl vyschlo.

Co když na něm Billovi už nezáleží? Co když mu bouchne dveřmi do obličeje? Co když ho ve vzteku uhodí a okřikne?

Zavrtěl hlavou. Přinejmenším pětkrát si tyhle strašné scenérie přehrával, ale nepomohlo to.

Zhluboka se nadechl, sebral klíčky od auta a skoro vyběhl ven. Musí tam jet. Teď. Bylo mu líto Aleshy, ale tohle prostě musel udělat, ať ona chce, nebo ne. Doufal, že až to bude mít za sebou, srovná si život do jedné koleje.

S Billem, nebo bez něj.
 

Be the first one to judge this article.

Poll


Comments

1 báři báři | Web | 11. june 2012 at 13:24 | React

No, tak to jsem zvědavá, jak bude Bill reagovat, až ho uvidí. Já osobně bych asi byla pěkně vykolejená. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement