25 dní s panem Arogantním 9. Bill 1/2

4. may 2012 at 20:20 | Eve* |  25 dní s panem Arogantním
překlad: Eve*

Uviděla jsem malinké růžové, žluté a modré třpytky. Pozoroval mě pár známých očí - očí, které jsem vídala poslední týden denně, ale teď v nich byla jemnost, zatímco předtím ne. Tyhle měly navíc černé stínování, což jenom podtrhovalo jejich hnědý odstín.

Zamrkala jsem a přemístila se do sedu.

" Počkej, počkej, počkat," ozval se hlas nade mnou a zněl výš, než jak jsem byla zvyklá. Sklonil se ke mně a zamračil se. " Ne tak rychle, byla to pořádká šlupka."Přikývla, zpomalila pohyby, opatrně si sedla a ucítila jeho ruku na svých zádech.

" Mám zavolat záchranku?" staral se kluk s make-upem. " Zaplatím to, jestli bude potřeba. Když se to stalo tady..." odmlčel se a ohlédl se přes rameno. Podívala jsem se za něj a uviděla Toma vedle gauče. Kluk přede mnou si ztěžka oddychl. " Mohl bys číhat v tom rohu a donést tu vodu, co jsem ti říkal?"

" Jsi u dřezu, napusť si ji," vyštěkl Tom zamračeně. " A nemluv se mnou jak s děckem, Bille."

" Tak se tak nechovej a já s tebou tak nebudu zacházet," odpověděl. Potom se ke mně otočil a jemně se usmál. Připadalo mi, že ho znám, ale měl měkčí rysy, černé vlasy a jinou stavbu těla jak Tom. Utnul moje myšlenky a opadl mu úsměv. " Oh, ježiši."

Jeho kousavý tón proletěl vzduchem. " Tady máš tu blbou vodu."

Pár identických očí se přemístil k jeho ruce a neblaze se na něj podívaly. " Sežeň nějakou desinfekci a čistý hadřík, krvácí."

Vyvalila jsem oči a dotkla se spánku. " Co že dělám?"

" Co?" posmíval se Tom a nepatrně se ke mně sehl.

" Krvácí, ty kreténe."

" Nekrvácí."

" Krvácí, ty idiote, tady na hlavě. Podívej."

Tom se ke mně nahnul blíž a já zachytila lehký závan jeho drahé kolínské. Prozkoumal moji hlavu a zkroutil rty do svého pověstného šklebu.

" Nic nevidím," zamumlal nakonec a krátce se na mě podíval. Zachvěla jsem se.

" Tak to jsi slepý, protože má krev ve vlasech."

" C-co?" zmocnila se mě hrůza, rychle jsem si prsty zajela do vlasů. Místy jsem našla stopy zaschlé krve. Vykulila jsem oči. " Panebože..."

" Do prdele."

" Správně," opřely se do mě ty milé hnědé oči a ještě jednou se otočily na Toma, který přešlapoval z jedné nohy na druhou. " Jdi sehnat ten hadr."

Odešel do koupelny. Bill se na mě obrátil, znovu si povzdychl a pootevřel rty. Naklonil se, přičemž mu na černém tričku zachrastil náhrdelník.

" Omlouvám se," usmál se. " Někdy je trochu agresivnější."

Trochu hloupě jsem se zasmála. " V pohodě, vím, jací jsou sourozenci."

" Mm," zamumlal a nadechl se. " Mít dvojče je někdy fakt těžké."

Dvojče?

Poklesl mi čelist. Dvojče? Tom a Bill byli dvojčata?

" Vy jste... vy jste dvojčata?" uteklo mi.

" Jo," pousmál se Bill a zamrkal na mě. " Tos nevěděla?"

" Já... věděla jsem, že má bráchu... ale nikdy mi neřekl, že dvojče."

Bill se natáhl po sklence vody, kterou Tom položil na pult a gentlemantsky mi ji podal. Váhavě jsem ji přijala, napila se a v duchu pocítila úlevu.

" Lepší?" usmál se Bill. Přikývla jsem. Odložil vodu zpátky na linku, její dno o ní tiše cinklo. " Zvláštní, že jsi nevěděla, že jsme dvojčata. Když ses probrala, spletla sis mě s tím debilem."

Oblilo mě horko. " Ty oči..." protáhla jsem a zkousla si dolní ret. " Teda... myslím tvoje oči... máte je stejné."

Bill se zasmál. " Moje jsou hezčí. Ale to je vedlejší. Pěkně ses uhodila-" odmlčel se a starostlivě přeletěl vršek mojí hlavy. " Jsi si jistá, že nepotřebuješ do nemocnice?"

" Jsem v pohodě," zamumlala jsem. " Jsem, uh, hrozně neohrabaná."

Billovi ušel posměšný úsměv, svraštil obočí. Zkřížil si bledé paže na hrudi a zavrtěl hlavou. " Vím, co se tu stalo, Anno. Nemusíš kvůli němu lhát."

" Ty... ty mě znáš?"

" Samozřejmě," odpověděl. " Je jenom otázka času, než se mi Tom pokaždé prokecne. Znám tě už dlouho," odmlčel se. " Jsem Bill, mimochodem."

Ve tváři se mi usadily rozpaky. " Takže ty víš... víš všechno?"

Přikývl. " Jo, a abych byl upřímný, když se mi pochlubil, že má kamarádku, nevěřil jsem mu," zaculil se na mě. " Ale teď když tě vidím, vím, že nelhal."

Co? Cože?

Oblízla jsem si suché rty. Musela jsem si dávat pozor na to, co chci říct. Nemůžu to přehnat, nesmím ztropit scénu, nemůžu dělat závěry. Zhluboka jsem se nadechla a podívala se mu do očí. " On... on ti řekl, že jsme kamarádi?"

Bill se trochu zamračil. " A nejste?"

" Já..." Co jsem na to sakra měla říct? " … to je všechno, co říkal?"

" Jenom to, že tě potkal na parkovišti," pokračoval s úsměvem. " Že poznal holku, se kterou si rozumí a je s ní rád. Nejdřív jsem mu to nevěřil," zasmál se a na moment se na mě koukl. " Ale když se na tebe tak dívám, očividně vážně nejsi jedno z čísel, které si vodí domů."

Něco se ve mně pohlo - něco teplého, skoro pálivého, jako by mě někdo zevnitř opařil. Byla jsem naštvaná. Chtěla jsem... ho roztrhat na cucky, kdybych mohla. Jak se opovažuje lhát vlastímu bratrovi? Jak se opovažuje mu zatajit, že mě donutil podepsat tu nesmyslnout smlouvu a pracovat pro něj...

Objevil se Tom s modrým hadříkem v prstech. Tvářil stejně otráveně jako před tím, ale když se na něj otočila, trochu znejistěl.

" Právě jsme si s Annou povídali o vašem tajném přátelství, které ses přede mnou snažil zatajovat," zašvitořil Bill. Tomův výraz se pomalu změnil ze zmateného do provinilého.

" Oh."

" Jo," spustila jsem. " Skoro bych na naše setkání zapomněla." Mlčel, tak jsem s úsměvem naklonila hlavu na stranu. " Tvůj brácha je překvapený, že jsi se tak zkamarádil s holkou."

" Dej mi ten hadr," nařídil mu Bill stroze a doslova mu ho vytrhl. Opřel se a opatrně mi hadřík přiložil k temeni. " Máš i tu desinfekci?"

Tom přešlápl, odkašlal si a pokrčil rameny. " Žádná tam není."

" Co?" svraštil Bill popuzeně obočí. " Jak to, že žádná není?"

Tom se na bratra zamračil. " Prostě není, Bille! Ježišikriste!"

" No super," zakypěl Bill, sedl si a překontroloval mi ránu. " Bude to tvoje chyba, jestli dostane nějakou infekci."

" Není to moje chyba, ža v tomhle zasraným hotelu nemají desinfekci!"

" Ne, ale kvůli tobě jí teče krev," zavrčel Bill. " A měl bys být rád, že kvůli tobě lhala."

Tomovi se obličejem mihlo překvapení. " Ona... co?"
 

3 people judged this article.

Comments

1 báři báři | Web | 6. may 2012 at 0:01 | React

Úúúú, těším se na další díl jako na Vánoce! :D To by mě teda zajímalo, jak to celé je, Billova přítomnost to celé pomotala. Hm, takže Tom má "kamarádku" :D To by mě zajímalo, jak se z tohoto vykroutí. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement