25 dní s panem Arogantním 10. Zjištění na toaletách 1/2

11. may 2012 at 20:20 | Eve* |  25 dní s panem Arogantním
překlad: Eve*

Další den večer jsem se plížila z bytu za přítomnosti Paiginých podezřívavých pohledů a nepříjemného vyslíchání. Nechápala, proč mám na sobě místo obvyklých tepláků černé rifle a místo typického drdolu mám vlasy rozpuštěné. Výmluvu, že jdu za Victorem, zdá se, spolkla. Dál se v tom nešťourala taky kvůli tomu, že se s Victorem neměli dvakrát v lásce.

" Nemůžu uvěřit, že ho to ještě nepřešlo," posmívala se z gauče. Zastavila jsem se uprostřed místnosti a namístohledání klíčů jsem na ni nechápavě vytáhla obočí." Nazvalas ho buznou."

" Oh, no a co," odsekla a obrátila oči v sloup. " Nikoho to už nepřekvapuje."

Zaostřila jsem na zelené ozdoby, které jsem si přidala na klíče, a rychle je sebrala. Schovala jsem je do kapsy, zapla si bundu a nasadila si rukavice.

" Jdu," oznámila jsem a vyhla se jejímu kritickému pohledu. Odkašlala jsem si a oblízla si rty. " Já, uh, nevím, kdy se vrátím-" odkašlala jsem si podruhé. " Takže na mě nečekej."

" Dobře," vzdychla podrážděně. Našpulila rty a kývla na modrý obal od zmrzliny. " Pokecám si s krabicí čokoládové zmrzliny," zasténala a zavřela oči. " Bože, jsem tak ubohá. A prase."

Protočila jsem panenky. " Jestli ty jsi prase, tak já v tom případě velryba," usmála jsem se. " Užíj si to."

Mávnutím mi naznačila, ať vypadnu.


Bill mě vyzvedl se skoro identickým autem, jako měl Tom, ovšem s tím rozdílem, že Billovo nemělo na boku škrábanec. Objal mě kolem pasu, což vyznělo trochu divně, usadil mě na kožené sedadlo a usmál se na mě zpoza masivních slunečních brýlí.

Všimla jsem, že zadní sedadlo je prázdné. " Kde je-"

" Je to osel," zamumlal a vjel na hlavní ulici. " Sejdeme se až tam."

" Potřebuje víc času v koupelně?" zeptala jsem se uculila se nad bezchybnou Tomovou image. Viděla jsem ho úplně přesně - stál před zrdcadlem a odstraňoval každou sebemenší vadu na své dokonalé tváři.

Málem jsem se z toho pozvracela.

" Budeš překvapená," vytrhl mě Billův hlas z myšlenek a povytáhl koutek úst. " Neříkej mu, že jsem ti to řekl, ale vždycky, když jdeme ven, myje si rasty speciální sérem."

" Co že dělá?"

" Jo," zasmál se. " Stojí to sedmdesát dolarů a používá to, aby se mu copánky leskly," odmlčel se a podíval se na mě. " Tedy, já mám co mluvit, ale ode mě se to tak nějak očekává."

Opřela jsem se, ústa se mi samovolně otevřela údivem, hrůzou a humorem. Pevně jsem je semkla a nutila se nesmát.

" V pohodě," ujistil mě Bill. " Můžeš se smát."

Hlasitě, skoro až bláznivě jsem se rozesmála, takový smích jsem nezažila už měsíce. Nesmála jsem se upřímně od té záležitosti s Colem. Bill to dokázal, po dlouhé době, v pohodlí jeho auta, jsem byla zase šťastná.


Jakmile jsme došli ke vchodu Karmy, Tom ležérně kouřil a měl nasazené stejné brýle jako jeho bratr. Měl jednu ruku v kapse, opíral se o zeď a tvářil se, jako by vlastnil celý svět. Když jsme se k němu přiblížili a Bill mu mávl na pozdrav, vzhlédl a já si byla jistá, že hodnotí můj vzhled. Viděla jsem se v odraze jeho brýlí.

Dlouze si popotáhl z cigarety, pomalu zašlukoval a vyfoukl na mě kouř. " Máš na sobě tohle?"

Projel mnou známý pocit vzteku, zatla jsem prsty v pěst. Ucítila jsem dotek Billových rtů na své paži.

" Kašli na něj," poradil mi. "Má blbou náladu, protože se mu nelesknou rasty."

Tom střelil po svém bratrovi pobouřeným pohledem, cigaretu zapomněl v puse. Vytáhl ji a zašklebil se. " Aspoň mám slušné oblečení," odsekl zlostně a otočil se ke mně. " Nemáš vysoké podpatky nebo tak? Sukni?"

" Nemám podpatky," zakypěla jsem a rozzuřeně k němu udělala krok. " A i kdyby, venku mrzne, tak proč bych měla mít blbou sukni?"

" Protože je holky nosí," ušklíbl se. " Nevíš o tom?"

" Ty jsi ta poslední osoba, od které bych potřebovala radit, Emineme."

" Oh, ten je dobrej."

" Díky, taky si to myslím."

" Nespalas kvůli tomu celou noc, že?"

" Ne, jsem přirozeně chytrá."

" Myslím, že máš značné mezery."

Zlostně jsem k němu přistoupila. " Ty zkurvysy-"

" Oh, ježiši." Billův zvučný a autoritativní hlas utl naši roztržku. " Tome, přestaň se chovat jak kripl. Podle mě Anna vypadá úžasně-" sjel mě pohledem a já zrudla. " V minulém čísle Vogue jsem četl, že letí jednoduchost. Ty rifle jsou super."

Tom se zamračil, odhodil nedopalek na zem a zadusil ho botou. " Nepřišel jsem, abych klábosil o nějakém hloupém Vogue," obrátil se ke dveřím a škubnutím je otevřel. " Jdu dovnitř. Ale vy tu debatu klidně dokončete."

V minutě byl pryč a já s Billem osaměla.

" Má pravdu," promluvil Bill. " Měli bychom jít taky."

Po tom, co mi podržel dveře, abych mohla vstoupit, podívala jsem se na něj. " Tvoje poznámka na jeho vlasy byla mimo, víš."

" Mm?"

Rozpustila jsem se usmála. " Viděla jsem, jak se mi v nich odráží měsíc."

Billovi z krku unikl smích, zvrátil hlavu dozadu a havranní vlasy se mu rozprostřely po kožené bundě. " Tak pojďme."
 

1 person judged this article.

Poll

Další přeložené povídky?

Ano 58.8% (529)
Ne 41.2% (370)

Comments

1 báři báři | Web | 12. may 2012 at 13:31 | React

Paráda. Sice jsem neodolala a dočetla si povídku v aj, ale i tak, budu si to číst, protože tohle nestačí přečíst "jen" jednou. :) a taky, moje aj není zas tak dobrá, takže jsem zvědavá, co jsem pochopila blbě a díky tvému překladu to bude jiné. :D :D Btw, budeš překládat i to 25 weeks without mr arrogant?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement