16 & těhotná 8. Má někoho jiného 2/2

6. may 2012 at 20:20 | Eve* |  16 & těhotná
překlad: Eve*

Ve škole to bylo čím dál horší; ne proto, že kamkoliv jsem se hnula, na mě kde kdo civěl a šuškal si, ale proto, že jsem pokaždé na něco zapomněla.

" Olivio, udělalas úkol do dějepisu?"

" … ne."" Slečno Mathersová, domácí úkol?"

" Je mi líto."

" Liv? Udělala jsi ten projekt?"

" Zapomněla jsem na to."

Bylo to to nejhorší, co se mi za celé těhotenství stalo; okamžitě jsem na všechno zapomínala a proto jsem si věci pro sebe opakovala jak rozbitá kazeta, jak mi řekla Audrey. Sem tam mi něco připomněla a pobídla mě, abych si to radši zapisovala. To jsem udělala, ale pak jsem zapomněla i to zapisování.

Bylo pro mě úlevou, když škola skončila, mohla jsem si sednout do auta a z hluboka se nadechnout. Nebyla jsem nejistá, ale vadilo mi, když mi lidé civěli na břicho nebo když si o mně šeptali a kdykoliv jsem vešla do třídy, tak ztichli.

Tomovi jsem se celý měsíc vyhýbala, ale potom mi do života vkročil sám. Byla jsem skoro v šestém měsíci, když nás mamka s Graysonem poslala do obchodu pro pár věcí.

Okamžitě jsem dostala chuť na sladké, takže zatímco si Grayson mumlal nad druhy těstovin, vydala jsem se mezi regály se sladkostmi. Akorát jsem se natahovala pro balíček Starburts, když jsem za sebou uslyšela Graysonovo zaklení:

" Hej, Kaulitzi!"

Ztuhla jsem, ruka se mi zasekla v půli pohybu. Dolehl ke mně Graysonův hlas a když jsem se otočila, ulička byla prázdná.

" Graysone."

Tentokrát to byl Tom a zněl překvapeně. A nesvůj.

" Jak se máš?" začal brácha slušně, ale byl to Grayson. To neskončí dobře. Přispěchlala jsem k němu, na Starburst jsem zapomněla.

" Gray," řekla jsem a on se otočil. Měl znechuceně ohrnutý ret od toho, jak zíral na Toma. " Co děláš?"

" Podívej, kdo je tu, Liv," opáčil a pohodil hlavou Tomovým směrem. Vyhla jsem se jeho pohledu, i když jsem věděla, že se na mě díval. Vypadala jsem si jak hovno; měla jsem na sobě černé kalhoty s laclem a černou mikinu, ale i tak mi břicho šlo vidět. Zkřížila jsem si ruce a podívala se na Graysona.

" Jdeme, Graysone."

" Mám na Toma jen pár otázeček, jestli můžu," řekl. Otočil se na na něj. " Takže, kdy ses rozhodl rozejít se s Olivií? Když jsi s ní šukal, nebo když ti to řekla?"

Zalapala jsem po dechu a pleskla se do čela. Tom zúžil oči.

" Co prosím?"

" No, chci jenom znát tvoje myšlenkové pochody; víš, proč se chováš jak kokot. Vysvětlíš mi to?"

Ptal se šíleně zdvořile, ale byl to osel. Znala jsem Toma; půjde to z kopce.

" Nemusíš ti vysvětlovat vůbec nic," zasyčel Tom a podíval se na mě. " Myslel jsem, že je ti to jedno, Liv."

" Je," přisvědčila jsem rychle.

" Podívej, brácho, nevím, co-" začal Tom.

Než jsem to stihla zastavit, Grayson se obrátil a napřáhl se. Udeřil Toma do nosu, jen to křuplo.

Tom zaklopýtal, narazil do pyramidy s polévkami a rozsypal je.

" Graysone!" vykřikla jsem.

" Úklid v šesté uličce," zavrčel. " Ty malá svině." A vytáhl Toma za tričko, polévky se rozjely do stran. Tomovi tekla krev z nosu a vypadal mimo. " Co jsi to za chlapa?" A dal mu ránu do úst.

" Graysone, přestaň!" křičela jsem. Proč nikde nikdo nebyl? Kde všichni byli? Srdce mi tlouklo tak, až to bolelo. " Nech toho!"

Tom vyrovnal rovnováhu, zhoupl se a praštil Graysona z boku do tváře. Grayson klopýtnul, čehož Tom využil, popadl ho za rameno a dal mu pěstí do břicha.

" Tome!" vřískla jsem, když Grayson zafuněl a rozkašlal se. Přiběhla jsem k němu a odtáhla ho. " Dost, nechte toho, přestaňte!"

" Přizdisráči," řekl Grayson, když jsem mu pomohla se narovnat.

" Začal sis," řekl Tom a dotkl se svého nosu. " Nevím, co si o sobě myslíš, že jsi, ale-"

" Jsem její bratr," zařval a ukázal na mě. " A ona čeká tvoje dítě! Chci vědět, proč jí nepomáháš, proč nejsi otcem! Vzmuž se, ty kreténe!"

" Graysone," zatahala jsem ho. Tom zamrkal; oči měl tmavé. " Pojď."

" Olivio," zavrčel na mě Tom. Srdce mi poskočilo. Podíval se na mě a v pohledu se mu zračil odpor. Bolestně jsem se odvrátila. Nikdo nás neviděl, ale ochranka se určitě dobře bavila.

" Máš štěstí, že nezavolal policajty," zasyčela jsem na Graysona, když jsme odcházeli.

" Spíš má štěstí on, že jsem ho nezabil," zamumlal.

Jeli jsme v tichosti bez rádia. Byla jsem schopná myslet jen na Toma a jeho nenávistí protkaný pohled. Zabrzdila jsem před domem a zhluboka se nadechla nosem.

" Díky," řekla jsem, když jsem vypla motor. " Fakt. Ale už se s ním nikdy necrcej."

" Co za člověka-" spustil, ale přerušila jsem ho.

" Graysone," řekla jsem. " On mě nechce. Nechce svoje dítě. Nechce být v jejím životě, ani nic podobného," pokračila jsem rameny. " A já ho nemůžu nutit. Je jedno, jak moc ho miluju, nezáleží na tom, co řeknu, jemu je to jedno." Usmála jsem se: " A mimoto, líbí se mi představa jen tebe, mamky a Billa."

Dál vrtěl hlavou. " Já ho tak kurevsky nesnáším."

Nemohla jsem s ním souhlasit.
 

3 people judged this article.

Comments

1 báři báři | Web | 6. may 2012 at 23:02 | React

Wau, tak to je zajímavá kapitola. Sice bych to Tomovi nemohla udělat, ale zase pravda, že si to zasloužil. Já mít takového bráchu, byla bych v nebi. Ten můj myslí jenom na posilku. :D Těším se na další díl :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement