16 & těhotná 10. Miluju tě 1/2

12. may 2012 at 20:20 | Eve* |  16 & těhotná
překlad: Eve*

Bylo mi pět, když mamka vyhodila tátu. Když mi bylo osm, uvědomila jsem si, že už ho nikdy neuvidím; nikdy nezavolal, ani neposlal dárky k narozeninám. Nepřijel mě navštívit. Jako bychom byli s Graysonem zapomenutí. Pak, když mi bylo třináct a Graysonovi sedmnáct, dostali jsme obálku s fotkami jeho nové rodiny a dopisem, ve kterém psal, že žije v Jižní Americe a že nás miluje, i když nás neviděl od té doby, co jsme byli děti. Nevěřili jsme z toho ani písmenu, tak jsme dopis s Graysonem vzadu na zahradě spálily.

Toho dne jsem poznala Toma. Grayson šťoural do ohně; vyletěl oblak dýmu, já se rozkašlala a čekala, až to přejde.

" Hej," řekl kdosi a já s Graysonem jsme vzhlédli. Grayson mu kývl." Já tě znám."

Tom pokrčil rameny, pár dreadů se mu shrnulo na rameno. " Jo?"

" Jsi z té skupiny, že?"

Tom přikývl. " Tom," a trhnul ke mně hlavou. Přejel po mně očima a já se zadívala do plamenů. " Co je?"

" Nic," zamumlala jsem a zkoušela se zakrýt vlasy. Samozřejmě jsem věděla, kdo to byl; byl ten, o kterém každý ve škole mluvil; Tom Kaulitz, kytarista Tokio Hotel, z nejlepší skupiny široko daleko. Nebyla jsem moc zainterestovaná do jejich hudby, ale věděla jsem, jak vypadají a že jsou oba ze sousedství.

" Co to děláte?" zeptal se s očima na ohni. " Grilujete?"

" Pálíme nějaké fotky," řekl Grayson a ukázal klackem na krabici; fotky už se zbarvovaly do popelava. " Protože nás otec je hajzl."

Tom si odfrkl a schoval si ruce do kapes. " To samé u mě, kámo. Můj táta zdrhnul, když mi bylo sedm a nevrátil se."

" Mně pět," řekla jsem poté, co Grayson řekl: " Devět." Tom se na mě otočil.

" Kolik ti je?"

" Třináct," založila jsem si ruce. Překvapilo ho to; vypadala jsem mnohem mladší. Určitě si myslel, že je mi deset nebo jedenáct.

" Fakt?" opáčil. " Vypadáš starší."

Grayson se na něj podíval a já zrudla. Kecal. Nechápala jsem, proč ho to tak zajímá. Pořád se na mě díval a pokoušel se mě zaplést do rozhovoru. Graysonovi se nelíbil už od samého začátku, protože měl kapelu.

Od toho dne se Tom objevoval častěji. Říkal, že chce poznat Graysona, ale ukazoval se jenom, když jsem byla doma a mluvil jen se mnou. Nikdo ve škole mi to nevěřil, až na Audrey, se kterou jsem jednou šla ven a ona to viděla na vlastní oči. Po pár měsících se mě Tom zeptal, jestli s ním nechci chodit.

Nejdřív jsem řekla ne, protože mě zaskočil. Byl o tři roky starší, to byl oproti mojí základce vyšší level. Třináctka a kluk ze střední? To nešlo dohromady, obvzlášť, když byl známý.

Měl ale výdrž a po týdny nepřetržitého volání a navštěvování, jsem se vzdala. Stal se mým nejlepším kamarádem, samozřejmě až po Audrey. Snažili jsme se dát Audrey a Billa dohromady, ale Billovi se tak strašně nelíbil náš vztah, že se na Audrey ani nepodíval. Ne že by jí to vadilo; ona se ho už od začátku bála.

A navzdory tomu, co si o nás každý myslel, vydrželi jsme to spolu roky. Všichni včetně mojí mamky, Graysona a celého Tokio světa mysleli, že spolu nebudeme ani týden; ale týden utekl a oni s podobnými řečmi přestali. Byli jsme tak zamilovaní, že jsem jsem začala plánovat svatbu.

Poprvé jsme měli sex v den mých šestnáctých narozenin. Už jsem na to byla připravená a těšila jsem se. Chtěla jsem mu být blíž, blíž, než kdykoliv. I když byl Tom údajně notorický playboy, nic z toho nebyla pravda. Vždycky mě ujišťoval, že jsem pro něj ta jediná, že mě miluje a že neví, co by si beze mě počal. A já jsem mu věřila.

Napoprvé jsme kondom použili, ale stěžoval si, že se mu to s ním nelíbilo a tak jsme ho přestali používat. Věděla jsem, že když se nebudeme chránit kondomem, musím to dělat jinak, ale nechtěla jsem si jít pro prášky a nic jiného nepřicházelo v úvahu. Takže když jsme spolu spali podruhé, neměli jsme ochranu žádnou. A tak to šlo nějakou dobu. Nikdy jsem neměla poruchu, tak jsem si myslela, že jsem třeba neplodná a neotěhotním nikdy. Jenomže potom přišel ten večírek. Jako vždy jsme se vykašlali na kondom a s Tomem nebylo něco v pořádku. Nelíbal mě, jak to míval ve zvyku a byl odtažitý. Nedělala jsem si z toho hlavu, byl to náladový člověk a navíc - akorát jim vyšlo album. To byl dobrý důvod ke stresu.

Nikdy mě nenapadlo, že mě podvádí.

A teď přicházel ke mně a usedal přede mě jako za starých časů. Bolelo mě z něj srdce. Pořád jsem ho milovala; o tom nebylo pochyb. A věděla jsem - prostě jsem to věděla - že on mě miloval taky. Musel. Strávili jsme spolu tři roky, to přece muselo něco znamenat.

Takže když jsem otevřela dveře a uviděla ho stát na prahu, sevřelo se mi srdce a chtělo se mi znovu zvracet. Bylo mi špatně už dávno, ale vidět ho to ještě zhoršilo.

" Bille," řekla jsem a ustoupila na bok, aby mohli projít. " Tome."

" Livie," řekl Bill a zastavil se, aby mě políbil na čelo a položil mi ruku na břicho. Když promluvil, Raegen mě kopla. Zasmál se tomu a přes moje tričko do ní šťouchnul. Usmála jsem se na něj a pak se zaměřila na Toma, která nás pozoroval. Oba jsme se střetli pohledem a otočili se.

" Chcete kafe, kluci?" zeptala jsem se po cestě do kuchyně.

" Jasně," zívnul Bill. " Tohle byl dlouhej den."

" Tour?" optala jsem se nonšalantně.

" Jo," řekl vyčerpaně. " Všechno jsme připravovali a dávali dohromady."

" Hm," udělala jsem a položila před ně hrnky s kávou. Tom spojil ruce a sklopil oči k šálku a nepodíval se na mě. Sedla jsem si. Cítila jsem, jak se Raegen pohybuje. " Tak co se teda děje?"

Bill se napil a zhluboka se nadechl. " Za tři týdny odjíždíme."

" Na jak dlouho?" Bála jsem se zeptat.

" Tři měsíce."

Klesla mi čelist. " Tři měsíce?"

Bill přikývl. " Bude to menší turné po Evropě. Nejedeme do Států nebo do Jižní Ameriky. To uděláme až později. Teď jdeme do Evropy."

Nemohla jsem mluvit; myslela jsem, že se rozfňukám, ale nechtěla jsem se ztrapnit. Dala jsem si ruce do klína.

" To už bude Raegen na světě," řekla jsem pak. Bill otevřel pusu, ale Tom ho předběhl.

" Kdo?"

Vzhlédla jsem. Podívala jsem se na Billa a nadechla se. " Rozhodla jsem se ji pojmenovat Raegen."

Podle toho, jak se na mě podíval, jsem usoudila, že ho to překvapila. " Déšť?" Přikývla jsem a on pokrčil rameny. " Proč Raegen?"

Trhla jsem rameny. " Nevím. Prostě mě to napadlo."

Podíval se na Billa, která si dával práci s tím, aby se jeho pohledu vyhl, a potom zpátky na mě. " Vybralas už i prostřední jméno?"

Zavrtěla jsem hlavou. " Ne."

Ocitli jsme se v tichu, které protínalo jenom pití jednoho z těch dvou. Odkašlala jsem si, začínalo mě bolet v krku.

" Zítra jdu k doktorce."

" V kolik?" zeptal se Bill. " Ve tři musím být ve studiu."

" V poledne," řekla jsem. " Ale nemusíš tam chodit, je to jenom kontrola."

Ušklíbil se. " Už jsem tam někdy chyběl?" Když jsem zavrtěla hlavou, pokračoval: " Budu tam." Tom se na něj znovu koukl, ale Bill se na něj pořád odmítal dívat. " Můžu si odskočit?"

" Jasně," řekla jsem a on odešel. O pět sekund později jsem si uvědomila, že mě s Tomem nechal samotnou a zmlkla. Pak Tom promluvil.

" Už se, uh, pěkně zaobaluješ," pronesl a odmlčel se. Všimla jsem si, jak zrudl. Styděl se. Podívala jsem se na břicho a položila si na něj ruku.

" Jsem v osmém měsíci," oznámila jsem mu. " Už jenom měsíc."

Překvapeně zamrkal. " To už?"

Přikývla jsem. " Jo. Rodím na konci dubna."

" To budeme v Rusku," zinformoval mě Tom. Mluvil hlubokým hlasem a já jsem nad jeho slovy sklopila hlavu.

" Oh."

Další ticho. Slyšela jsem z obýváku tikot hodin a proklínala tenhle Billův nápad. Doufala jsem, že se Grayson nevrátí dřív - kdyby jo a viděl by mě s Tomem, Tom by měl třetího monokla.

Nesnesla jsem to; chtěla jsem se ho dotknout, natáhnout se a cítit jeho kůži na bříškách prstů. Tak šíleně jsem po něm toužila, že mě to až fyzicky bolelo a přemlouvala si ruce, aby mě poslouchaly a nejednaly podle sebe.

" Tome?" zeptala jsem se. Jeho oči se střetly s mými.

" Co?"

" Miluješ mě ještě?"
 

1 person judged this article.

Comments

1 báři báři | Web | 12. may 2012 at 22:08 | React

Áá, takhle to ukončit v nejlepším - nejnapínavějším. No už se těším na pokračování. A jak se to bude vyvíjet, až bude malá na světě. A vůbec, jestli se Tom trochu změní, zmetek. :D

2 N. Dips N. Dips | Web | 14. may 2012 at 17:52 | React

Ztraceně, zatraceně.. tak.. to je na omdlení :D:d Takhle to utnout zrovna v tom nejvíc napínavým :D Hlavně, je mi ji děsně líto.. oni budou v Rusku a onoa bude chudák rodit :/ No uvidím jak se to vyvine! :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement