The pain of love 14.

1. april 2012 at 16:00 | Eve* |  The pain of love

překlad: Eve*

MORGAN si sedla na kožený gauč a objala si hubené nohy. Sledovala akorát televizi a popíjela ledový čas, když jí zazvonil mobil. Vstala a natáhla se po něm.

" Haló?"

" Co tě to, ksakru, napadlo, Morgan?! Věšíš Billovi bulíky, že jsi těhotná? Vždyť vy dva jste spolu nespali měsíce!" vybafnul na ni Tomův hlas tak nahlas, že musela mobil odtáhnout od ucha." O čem to mluvíš? Nenapsala jsem to tam!" Morgan se zavzpomínala, co Billovi napsala. Psala, jak jí chybí a že je těhotná, ale potom se rozmyslela, protože si myslela, že není na něco takového správná doba a dopis zahodila a napsala nový. Byla si jistá, že do obálky vložila ten druhý. S leknutím zalapala po dechu a odběhla do ložnice, kde prohledala desku stolu ve snaze najít kopii dopisu.

" Co tam děláš?" zajímal se Tom, když uslyšel šustění papírů a Morganino polohlasné mručení.

" Hledám ten dopis. Napsala jsem dva, Tome. V prvním jsem psala, že jsem těhotná a pak jsem se rozmyslela a napsala jiný."

" Proč jsi vlastně neřekla, že jsi v tom?" zeptal se Tom tiše. Morgan přestala hledat a zavřela medové oči. Zavrtěla hlavou a povzdychla si.

" Já-já nevím." Oči zase otevřela a pokračovala v hrabání. Dopis našla po hromadou papírů. Rychle přejela obsah písmen a potom se jí srdce na moment zastavilo. Na závěru psaní nebyla o těhotenství ani zmínka.

" Kurva! Do prdele, do prdele!" vykřikla a dupla nohou.

" Co?!"

" Poslala jsem špatný dopis," zakňučela. Oči se jí naplnily slzami. Neměla v úmyslu odeslat ten první. Neměla v úmyslu o tom Billovi říct. " Já jsem taková kráva!" zaklela a zhroutila se do křesla. Bill měl pravdu, když mi říkal, že jsem hloupá, pomyslela si.

" Poslouchej, napravíme to. Musíme si s ním promluvit. Můžeš sem zítra přiletět?" zeptal se Tom. Morgan se podívala na kalendář, co visel nad stolem. Byl čtvrtek a v neděli měla focení.

" Pokud se stihnu do neděle vrátit," opáčila. Když zavěsila, zarezervovala si letenku a sbalila pár věcí. Na dveře zaklepal šofér limuzíny. Se staženým hrdlem nastoupila do letadla.

***

Bill zahodil cigaretu a udusil nedopalek botou. Třásly se mu ruce. Potřeboval dávku. Potřeboval si šňupnout koksu, jinak ho ta bolest a zlost neopustí.

" Máme skupinovou terapii, bille," oznámil mu vysoký muž s šedivými vlasy. Bill se podíval k budově centra a přikývl. Došel do místnosti, v níž byly židle naaranžované do kruhu. Posadil se na tu nejvzdálenější a přehodil si nohu přes nohu.

" Dobře, chce někdo začít?" zeptala se žena s pískově hnědými vlasy. Všichni se po sobě ohlédli a když se nikdo nepřihlásil, ujmul se slova Bill.

" Já," polkl. " dnešek je fajn. Nemám na to chuť. Po dlouhé době nemám špatnou náladu." Každý v místnosti Billa poslouchal.

" Na co jsi myslel?" zeptala se žena. Bill pokrčil rameny. " Předpokládám, že na tvoji manželku?" Bill zavrtěl hlavou.

" Ne. Na tu jsem si popravdě ani nevzpomněl."

" Na co tedy?" vyptávala se dál.

" Na hudbu a fanoušky." Nikdo nevěděl, že lže. Toužil po tom jak štětka po menstruaci a taky myslel na Morgan kudy chodil. Teď však uvažoval nad tím, jak jí ublíží. Věděl, že tohle myšlení nebylo správné, za měsíce, které strávil na odvykačce si uvědomil, že bolest, kterou Morgan způsoboval byla nenormální, ale teď jí chtěl zranit.

" Velmi dobře, Bille. To moc ráda slyším," usmála se terapeutka a Bill se opřel do opěradla. Vypl a zbytek sezení nevnímal. Zíral na dveře, které se po nějaké době otevřely a dovnitř vstoupila vysoká hubená dívka v šiflonových šatech. Oči schovávala za velkými slunečními brýlemi. Přišla s klukem.

" Všechno bude dobré, Morgan," pošeptal jí Tom do ucha. Bill je doprovázel pohledem. Morgan vzala Toma za ruku, měla ji zpocenou. Bušilo mu srdce a bylo mu na zvracení. Bill ho zabije, až zjistí, že s ní spal. Cítil se provinile, ale nelitoval. Morgan miloval. Respektoval ji. Nešikanoval ji jako jeho bratr. Najednou sebral odvahu.

Bill se zvedl, aniž by ho zajímalo, že terapie ještě neskončila, a s těmi dvěmi za zády odešel na chodbu. Morgan otevřela pusu k mluvě, ale hlas se jí zaseknul.

" Ty zasraná děvko," ucedil. " Šukáš s mým bráchou?!" Morgan ovládla nervozita. Věděla, že bude reagovat takhle. Prostě to věděla.

" Bille, poslouchej mě. A jestli mě přerušíš, tak bože chraň, protože ti utrhnu hlavu," přerušil ho Tom. Bill zmlkl a čekal. " Neplánovali jsme to, stalo se to spontánně, neudělali jsme ti to naschvál. Prostě se to stalo. Morgan a já jsme ti nechtěli ublížit. Je mi to líto, ale přemýšlel jsi někdy nad tím, co ji k tomu přivedlo? Nejenom Morgan, i mě. Huh?" Tomovi přeskakoval hlas.

" Bille, je mi to líto," omlouvala se Morgan. Bill se podobal soše. Jeho tvář byla bez výrazu. Nevěděl, jak se zachovat. Jasně, měl vztek, ale Tomova slova mu připomínala ono monstrum, jakým byl v minulosti.

" Slíbil jsem si, že budu klidný a jsem, ale... Morgan, ty jsi spala s mým bratrem a teď v sobě nosíš jeho dítě. To," ukázal jí na pořád vpadlé břicho. " to mělo být moje dítě."

Morgan si automaticky sáhla na břicho a řekla: " Přísahal jsi, že to bude dobré, ale nedodržels to. Dal jsi mi jenom bolest a opovržení. Tom byl vždycky se mnou. Omlouvám se, že jsem ti ublížila. Promiň." Morgan se podívala na dvojčata a došlo jí, co musí udělat. Věděla, že si nemůže vybrat mezi klukem, kterého milovala a klukem, který miloval ji. Byla sama. I když dítě, které v ní rostlo, bylo Toma, musela je opustit oba. To byla ta jediná správná věc.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Dee Dee | Web | 1. april 2012 at 17:02 | React

chudák Bill :-( choval se jak svině ale je mi ho líto..:-(

2 báři báři | Web | 1. april 2012 at 18:10 | React

Ah, tak to se nemůžu dočkat pokračování, jak to bude dál... Je mi líto celé té trojky.

3 Christine Christine | Email | Web | 7. april 2012 at 18:02 | React

Tohle si asi ani Bill nezasloužil, ale ...... nevím je to těžké zase najednou jí chce ublížit, to se mi nelíbí...:-( No jakože Morgan se rozhodla odejít..:-( To se mi vůbec nelíbí...:-( Ona uteče...:-(

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement