25 dní s panem Arogantním 8. Špinavé nádobí 1/2

27. april 2012 at 20:20 | Eve* |  25 dní s panem Arogantním
překlad: Eve*

Další ráno měla Paige neuvěřitelně dobrou náladu. Když jsem se přišourala do kuchyně, prozpěvovala si nad pánví, na které smažila vejce. Vzhlédla a jakmile jsem se sesunula na své místo, rozzářila se.

" Dobré ránko!" zapěla a zamíchala vajíčka. " Máš hlad?"

Zívla jsem a zavrtěla hlavou. " Ne. Jsem v pohodě, dík." Nastalo dlouhé ticho, ve které se mi v mysli zrodila nechutná myšlenka. " Měla... jsi dobrou noc?"


Povzdychla si, stáhla ramena a potom se na mě zazubila. " Oh, ano," uculila se. " Byl to naprosto skvělý večer. Tom je tak..." odmlčela se. " … tak úžasný, víš? Nejde to ani popsat. Mám z něj motýlky v břiše."

Přikývla jsem, jako bych jí rozuměla. Pravdou bylo, že jsem neměla šajn, o čem mluví. Jak na něm mohla vidět něco úžasného? Bez ohledu na její názor, z toho svého jsem neslevila. Byl to odporný nesnesitelný zmetek, kterého jsem nenáviděla od prvního okamžiku. Z představy, že je jeho napružený obličej blízko tomu mému - že se jeho tělo otírá o moje, jsem se málem pozvracela. Zamračila jsem se, byla jsem zmatená. Netušila jsem, proč přišel nebo proč se choval tak, jak se choval. Při vzpomínce na jeho vůni a pocit, když se mě dotkla jeho hladká ruka, jsem vyděšeně vykulila oči. Na takové věci jsem si vzpomínala jenom ve spojení s Colem, když jsme spolu začínali chodit, ty koketní maličkost...

Vrátila jsem se na zem.

Tom? Já? Zajímat se o něj?

Haha.

" Anno?"

Zavrtěla jsem hlavou. " Promiň - cože?"

" Bože," rozesmála se a obrátila oči v sloup. " Jsi pořád mimo. Ptala jsem se, co si o něm myslíš."

" O Tomovi?"

Přešla ke stolu a elegantně shrnula vejce z pánve na talíř. " Mm," potvrdila. " Tedy, vím, že ho sotva znáš -" Bože, kdyby jenom věděla. Kdyby věděla aspoň půlku. " Ale chci znát tvůj názor."

" Víš, co si o něm myslím," odpověděla jsem suše. " Myslím, že je to kretén. Vypadá jak blb."

Ten největší blb, dodala jsem v duchu.

" Ale no tak," usmála se. " Je to zlatíčko. Po tom, co jsi šla spát, tu ještě na dvě hodiny zůstal."

Překvapeně jsem vytáhla obočí. " Jenom na pár hodin? Myslela jsem, že tu přespal."

" Nabízela jsem mu to," vzdychla zklamaně. " Ale řekl, že musí ráno brzo vstávat nebo co. Nevadí. Prý se zase ozve."

" Skvělé."

Tiše jedla, víčka sklopená k talíři. Když zase vzhlédla, rozjařeně se zašklebila. " Bože, chce se mi cvičit. Ani nevíš, jak."

Otevřela jsem pusu a chystala se říct něco vtipného a sarkastického, ale přerušily mě vibrace mobilu vycházející z kapsy u mikiny. Vytáhla jsem ho a podívala se na display.

Perfektní.

" Kdo to je?" zeptala se Paige s plnou pusou a zvědavým pohledem.

Tvoje sexy zlatíčko, chtělo se mi vyštěknout. " Kamarád," řekla jsem opatrně s očima přilepenýma k displayi.

" Kamarád, jo?" opáčila hravě. " Poslední dobou trávíš s tím bezejmenným kámošem dost času, Anno. Proč mi neřekneš pravdu - kdo to je?"

" Nikdo," řekla jsem monotónně. Technicky vzato jsem nelhala. Podle mě byl Tom nikdo. Pro Paige byl však asi hodně. " Je to kluk, se kterým dělám projekt."

" Jenom?"

" Jenom."

" Oh, styď se," vzdychla. " Měla jsem za to, že sis našla někoho nového."

" Nech na hlavě," zamumlala jsem a schovala mobil zase do kapsy. " Už musím jít... čeká na mě."

Přikývla a dojedla svou porci. " Máš představu, kdy se vrátíš?"

" Bůh ví," řekla jsem přistiženě. Jenom bůh věděl, jak dlouho mě ten parchant zdrží. " Modli se za mě," dodala jsem tiše.

Paige se zamračila. " Cože?"

Vzdychla jsem. " Ale nic."


Nebyla jsem si jistá, co bylo divnější - jestli to, že se mnou nemluvil, nebo fakt, že měl místo obvyklého ručníku normální oblečení. Vstoupila jsem, zamumlala na pozdrav a čekala, co z něj tentokrát vyleze; koneckonců jsem u něj pracovala, ne?
Kouřil a četl si časopis, líně otáčel stránky. Nemohla jsem přestat sledovat jeho prsty - od včerejška jsem je měla vryté v mysli.

Přestaň s tím.

Dokouřil cigaretu, utopil ji v popelníku a nepatrně zvedl hlavu.

" Ve dřezu je špinavé nádobí," řekl.

Dál neřekl ani slovo. Věděla jsem, že mi chtěl dát najevo, že moje místo je v kuchyni. Přikývla jsem a postavila se ke dřezu plnému hromadou špinavých talířů. Naštěstí jsem si všimla stříbrných dvířek myčky a s úlevou se usmála.

Ozval se jeho hlas, který bych raději přeslechla. " Je rozbitá."

Dopáleně jsem se na něj otočila, ale místo všudypřítomné nadřazenosti si dál prohlížel časopis. Obrátila jsem se zpátky ke dřezu a zhrozila se nad tou horou. Zatla jsem zuby, polkla a pustila se do toho. Poblíž ležela nová houba s jasně žlutým jarem. Vzala jsem ho do rukou a ponořila pod proud horké vody.

" Ty se se mnou dneska nebudeš hádat?"

Poskočila jsem a ohlédla se přes rameno, abych viděla, jak se ležérně opírá o kuchyňský pult. V žaludku a na prsou se mi usadil stejný pocit, jako v předchouích dnech.

" Nikam bychom se nedostali," odpověděla jsem a umyla další talíř. " Mimo to," odmlčela jsem se a dala čistý talíř stranou.

" Nemám na výběr."

Pokojem se opět rozneslo ticho.

" Říkala něco?" uslyšela jsem po chvilce a ucítila nehoráznou nevolnost.

Nadechla jsem se. " Říkala něco o čem?"

" O mně. O včerejšku."

Vydrhla jsem vnitřek sklenice, na jejímž dnu byla usazená světle růžová barva. Určitě jahodový Nesquik. " Záleží na tom?"

" Chci to vědět."

Další dlouhá pauza.

" Co říkala?"

Znovu jsem se otočila a dlouze se na něj zadívala. Jeho hnědý pohled mě poslední dobou čím dál víc znervózňoval. " Říkala, že jsi ještě pár hodin pobyl a pak odešel." Nechtěla jsem zacházet do detailů jako byly zlatíčko nebo jeho sex-appeal. Musela bych se poblít.

Překvapeně pozvedl obočí. " Neříkala, že jsme spolu šukali?"
 

2 people judged this article.

Comments

1 Dee Dee | Web | 28. april 2012 at 14:00 | React

Ouuuu tak už ho nemůže dostat z hlavy :D:D:D to néééé dyt ona říkala že spolu nechrápali? :D:D

2 báři báři | Web | 28. april 2012 at 15:59 | React

To je takový bastard! :D Nesnáším ho :D :D Určitě si to vymyslel, protože chce klofnout Annu :D

3 P3tulk4 P3tulk4 | 30. april 2012 at 8:16 | React

Rychle dál :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama