16 & těhotná 7. Gratuluju, maminko

29. april 2012 at 20:20 | Eve* |  16 & těhotná
překlad: Eve*

Stejně jak jsem nemohla dlouho skrývat své těhotenství ve škole, tak jsem to nemohla dělat ani před tiskem. Tím, že jsem s Tomem byla tak dlouho, jsem ze sebe udělala malou celebritu; nikdo na mě nečekal před domem, jak u dvojčat a ani jsem nepotřebovala bodyguarda, ale kdykoliv jsme si s Tomem vyšli, sem tam na mě vybafl blesk a další den byl můj obličej v bulváru.

Nikdy se mi to nelíbilo, ale brala jsem to jako cenu za to, že chodím s Tomem. On paparazzi ignoroval, tak já taky.
Jenomže když jsem byla ve čtvrtém měsíci, byla jsem na titulce jednoho z nejznámějších deníků v Německu. Bild mě vyfotil při tankování. Nebyla to tak strašná fotka; ale vypadala jsem unaveně a neměla jsem make-up, takže to prostě nafoukli.

Zachytili jsme přítelkyni Toma Kaulitze, Oliviu Mathersovou, jak tankuje benzín a ukazuje nám, co obnáší být těhotná. Kaulitz ani Mathersová se zatím nevyjádřili, ale naše otázka je jasná: Je otcem dítěte Tom?

Neotiskli vlastně nic špatného, nenaštvalo mě to. Nelámala jsem si hlavu s tím, co o mně napsali, nebylo to totiž nic, co bych nevěděla od samého začátku. Ještě tu byla škola.

Šeptání, klepy a vůbec všechno. Učitelé na mě pobaveně zírali, už mě nikdo nevyvolával a všichni moji kamarádi se vytratili, až na Audrey.

Bylo to divné, mít břicho. Nenarostlo přes noc; rostlo postupně. Jenže jednoho dne jsem se už nemohla sehnout pro botu, zapnout si rifle, nevešla jsem se do oblíbeného trička. Tohle se mi vážně nelíbilo.

Věděla jsem, že kdybych se tím přestala zabývat, těhotenství bych si užívala. Poprvé, když se dítě pohlo, jsem byla ve škole a skoro usínala v matice. Ještě to odpoledne jsem byla objednaná k doktorovi a bylo mi jasné, že bych se na to měla těšit; měla jsem zjistit, co čekám. Bill s Audrey mě měli vyzvednout.

Byl to jen malý pohyb kolem žaludku, ale zalapala jsem po dechu; učitelka přerušila svůj výklad a celá třída se na mě otočila. Zrudla jsem, sklopila hlavu a snažila se neskučet. Učitelka pokračovala a všichni se otočil nazpátek. Přes Audreyino rameno přeletěl kus papíru a přistál mi na lavici.

Co to sakra bylo? Je ti něco?

Rychle jsem odepsala, vzrušením se mi klepala ruka. Místo krasopisu jsem psala spíš škrabopisem a už se mi nechtělo spát; byla jsem úplně čilá.

Cítila jsem, jak se pohnulo!

Už neodepsala, místo toho se prostě obrátila a unešeně zamrkala. Položila jsem si ruku na břicho a nechala ji tak, jestli se to nezopakuje. Ne. Tím víc jsem se těšila k doktorce.


" Mami!" zakřičela jsem a rychle prošla čekárnou. Zvedla oči od časopisu a zamračila se.

" Jsi v pořádku? Co se stalo, co je-"

" Cítila jsem, jak se pohnulo!" vyjekla jsem rozrušeně a sedla si vedle ní. Vzala jsem ji za ruku a přiložila si ji k břichu. " Cítila jsem to!"

Usmála se a jemně mi po břiše přejela, ale nic se nestalo. Byla jsem trochu zklamaná; i když nějaké ženy cítí pohyby dítěte už ve třetím měsíci, jak mi říkala doktorka, já pořád nic. Vysvětlovala mi, že to jako by tlak, ale tohle bylo jiné, cítila jsem ten rozdíl hned.

Bill s Audrey přišli o něco později, Bill se zeširoka křenil. Stáhl si sluneční brýle a i když jsme byli v čekárně sami, recepční poklesla čelist. Než mamka stihla něco říct, otevřely se dveře od ordinace a ven vykoukla Vegová. " Olivie?"

Postavila jsem se a sevřela mamčinu ruku. Chtěli jsme jít dovnitř všichni, ale doktorka nás zarazila: " Obávám se, že můžu najednou pustit jen tři."

Podívala jsem se na Billa s Audrey a Audrey okamžitě ustoupila. " Jen jdi, já počkám."

" Určitě?" zeptala jsem se, ale byla jsem ráda; chtěla jsem, aby to Bill viděl. Vypadal docela nervózně, když Audrey přikyvala a sedala si zpátky s časopisem.

V ordinaci jsem se položila na lehátko. Světla osvětlovala šedé zdi. Za hrobového ticha si mamka sedla na jednu z židlí vedle mě. Bill stál u dveří a žužlal obroučku brýlí.

" Dobře, Olivio," řekla Vegová, otevřela mou složku a probrala se papíry. " Tak dneska ultrazvuk se zvukem, že?"

" Jo," odpověděla jsem.

" A chceš znát pohlaví?"

" Ano." To jsem neřekla já, promluvil Bill. Doktorka se zasmála.

" Olivia by nám to měla svolit."

" Oh. No, jo, chci to vědět." Bill zrudnul, když jsem kývla, mrkla na něj a přetáhla si přes hlavu tričko. Doktorka mi trochu stáhla kalhoty a plcla mi na břicho chladivý gel. Když ho roztírala, vyskočila mi husina. Zapla obrazovku a než jsem uviděla samotné dítě, uslyšela jsem tep jeho srdce.

I když to nebylo poprvé, ulevilo se mi; po hodinách strávených vyhledáváním těhotenstvím, těhotenstvím v pubertě, jsem přišla k závěru, že být těhotná tak mladá s sebou obnáší riziko, obvzlášť v prvním trimestru. Tím pádem pro mě bylo uklidňující slyšet jeho srdce.

Podívala jsem se na sonogram a doktorka mi zabořila sondu hlouběji.

" Tady je hlava," řekla a ukázala na obrazovku. Bylo těžké poznat, jak dítě vypadá, hlavně na začátku jsem neměla páru, kde co je. S každou návštěvou se to ale zlepšovalo.

" A tady ručička," pokračovala. Přejela přes jeho drobné tělíčko a přiblížila ho. Vždycky jsem byla zvědavá, jak se dovnitř může vlézt.

" A-" zašilhala do monitor. " No, vážně chceš vědět, co to bude?"

" Jo," řekla jsem přiškrceně. Mamka mi stiskla ruku pevněji a žaludek mi udělal kotrmelec.

" Gratuluju, maminko," řekla Vegová jemně a otočila se na mě. " Čekáš holčičku."

Mamka okažitě propukla v hlasitý pláč a já se zeširoka usmála. Bill ode dveří vycenil perfektní bílé zuby. Moc často se takhle nesmál, takže jsem si domyslela, že je doopravdy šťastný.

" Holčičku," řekla jsem a sklonila hlavu k té malé bouli mezi boky. " Čekám holku."

" Já jsem babička," zakvílela mamka a v tu chvíli brečela smutně. Poplácala jsem ji po ruce.

" Zvládneš to," řekla jsem jí a doktorka se zasmála, vytiskla mi fotku a utřela mi gel z břicha.

" No, všechno se zdá být v pořádku; její hlavička i tělo má správné rozměry. Srdeční tep má stabilní. Jsi v pohodě."

" Jste si jistá, že je to holka?" zeptal se najednou Bill.

Doktorka se usmála, vypla sonogram a podala mi fotku. " Ano, jsem si jistá. Nebyly tam žádná varlata nebo penis. Věřte mi, že ty jsou v děloze viditelné."

Znovu zrudl a přikývl. Vyprskla jsem a objala dojatou mamku.

" Nebuď smutná, mami. Představ si ty maličké věci a všechny hračky." Jenom myšlenka na to mě vzrušovala.

Mamku to ale ještě víc rozbrečelo a jelikož jsem ji nemohla utěšit, seskočila jsem z léhátka. Bill mě pevně objal. V břiše se mi pohlo a on mi na něj se smíchem položil ruce.

" Nemůžu tomu uvěřit," řekl. Znovu mě šťouchla a on na mě vyvalil oči. " Fakt to udělala?"

" Jo," odpověděla jsem a přesunula mu dlaně na místo, kam mě kopla naposledy. " Počkej."

Zamračila jsem se, když se nic nestalo. " To je divné. Jako by schválně přestala, když to chceme."

" Možná- možná se jí nelíbím," řekl potichu a my se rozesmály.

" To určitě ne, Bille," ujistila ho Vegová.

" Vlastně," řekla jsem, když jsem to ucítila znovu. " Vypadá to, že když mluvíš, tak se pohybuje. Jestli budeš mluvit dál, určitě se pohne."

" No, proč to nenecháte na potom?" přerušila nás mamka. " Vyřvu tu řeku. A Audrey je taky zvědavá, co budeš mít."

Přemístili jsme se do čekárny, kde Audrey znuděně klepala nehty do opěradla židle. Když nás uviděla, pookřála.

" Tak?"

" Je to holka!" vykřikla jsem a ona mě s vyjeknutím objala.

" Panebože, panebože, panebože!" opakovala a s rukama na mém břiše tancovala na místě. " Je tam malá holčička!"

" Jo," uculila jsem se na ni a otočila se na Billa. Smutně se na mě usmál. Nemusel nic říkat, věděla jsem, na co myslí.

Byl čas, aby se Tom dozvěděl, že bude mít dceru.
 

1 person judged this article.

Poll

Byl/a jsem tu

Byl/a jsem tu. 100% (882)

Comments

1 fuckarna fuckarna | Web | 29. april 2012 at 20:37 | React

pro každého, koho něco štve, trápí, chtěl by se z něčeho vypovídat nebo si jen zanadávat, je tu můj blog http://fuckarna.blog.cz/
Budu ráda, když se mrknete ;)

2 báři báři | Web | 29. april 2012 at 20:53 | React

Pěkná kapitola. Bill to prožívá, jako by to bylo jeho. A nebylo by to to pravé ořechové, kdyby se do toho nepletl Bild :D A jsem zvědavá, jak bude reagovat Tom. Jestli projeví nějakou radost, nebo bude zase apatický.. No, určitě se těším :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement