16 & těhotná 2. Jsi nějaká zelená

1. april 2012 at 20:20 | Eve* |  16 & těhotná
překlad: Eve*

Když jsem přišla domů, dům byl tichý, a to i přesto, že z univerzity vrátil můj starší brácha. Jeho auto bylo zaparkované na příjezdové cestě.

" Graysone," zavolala jsem, když jsem rozsvítila v kuchyni.

" No?"

" Kde je máma?"

" V práci." Zněl roztěkaně, zajímalo mě, co asi dělá. Otevřela jsem mrazák a vytáhla z něj nanuk. Lízla jsem si a vyšla schody do patra.

Na zdech visely naše rodinné fotky, které máma domluvila u profesionálního fotografa. Na jedné jsem byla já s Graysonem, bylo mi pět, jemu devět. Seděla jsem na houpacím koni a řvala, protože mě z něj Grayson chtěl shodit. Na další jsou mi dva a jemu pět. Čvachtám se ve vaně a zase brečím, protože mi ukradl gumovou kačenku. Vypadalo to, jako by mamka schválně vyfotila jen nepovedené momentky. Třeba to dělala, aby nás zesměšnila. Občas mě pohled na tyhle fotky rozesmutnil. Bývali jsme si tak blízcí. Jenomže po tom, co nastoupil na vysokou a já začala randit s Tomem, jako bychom už jeden pro druhého neměli čas.

Otevřela jsem dveře od Graysonova pokoje a lízla si nanuku. Ležel na posteli a v ruce držel ovladač od X-Boxu.

" Co je?" zeptal se, aniž by odtrhl oči od obrazovky. Opřela jsem se o futro. Měl tu jako obvykle bordel. Bylo jedno, jak dlouhou dobu byl z koleje doma; během pár minut byla podlaha zaházená.

" Nic," řekla jsem. " Kdy jsi přijel?"

" Asi... před dvěma hodinama," soustředěně vyplázl špičku jazyka. Když hra skončila, zaskučel a konečně se na mě podíval.

" Jsi v pohodě?" zeptal se. " Proč máš oči jak králík? Tys brečela?"

" Nebrečela," odpověděla jsem. " Venku je zima." Což bylo ostatně pravda; mrzlo až praštělo. Do očí jsem se mu ale radši nepodívala.

" Pořád chodíš s tím usmrkancem?" zeptal se, zatímco se škrábal na nohy. " Tom, že? Ten frajer s tou skupinou."

" Tokio Hotel," hlesla jsem. " A už s ním nechodím." Říct to nahlas bolelo, a to i když už to byl nějaký ten pátek.

" To je dobře," řekl mi a prošel kolem mě do koupelny. " Nikdy jsem ho neměl rád."

Zavřela jsem oči a mírnila rozbouřený žaludek. Graysonovi se nikdy nelíbilo, že byl Tom o tři roky starší a hrál na kytaru ve známé kapele. Z takových nic nedobrého nesejde, říkával.

Najednou mi nanuk přestal chutnat. Zabušila jsem na koupelnové dveře.

" Co?" odsekl.

" Je mi zle, vypadni," opáčila jsem rychle; zámek klapl a dveře se otevřely, záchod ještě splachoval. Strčila jsem do něj, zahodila dřívko a klekla si před porcelánovou mísu. Grayson vydával znechucené zvuky.

" Je ti dobře?" zeptal se, když jsem si odkašlala. Podívala jsem se na něj přes vlasy, co mi spadly do obličeje; nespokojeně držel dřívko od nanuku. " Jsi nějaká zelená."

" Vážně?" zaskřehotala jsem sarkasticky pod další vlnou nevolnosti. Vzdychl a podržel mi vlasy.

" Máš chřipku nebo co?" zajímal se. Podal mi sklenku vody a já ji okamžitě vypila. Spláchla jsem a utřela si tvář. Bylo mi pořád na nic.

" Chřipku ne," řekla jsem. Třásl se mi přitom hlas, ramena jsem měla stáhlá k sobě. Zúžil oči.

" O co-"

" Chtěla jsem počkat na mámu, až se vrátí domů, abych vám to řekla zaráz," řekla jsem se slzami na krajíčku. Zasténala jsem a setřela je.

" To ne," zamumlal pomalu. Mlčela jsem, tak pokračoval. " To myslíš vážně?" vyštěkl a já sebou trhla. " To myslíš do prdele vážně?"

" Dneska jsem byla u doktorky," řekla jsem rychle s pohledem zapíchnutým do země.

Vyprskl smíchy, zajel si do vlasy a nakonec se chytl za hlavu. " Takže ty mi vykládáš, že s tím zkurvysynem už nejsi a přitom jsi-jsi-"

Nebyl schopný mluvy, stejně jako já. Přikývla jsem a podívala se na něj. Vypadal pološíleně.

" Ty jsi těhotná?" hlesl. Zkousla jsem si ret a nevnímala slzy, které mi kvůli jeho zklamanému tónu vyhrkly. Nesnášela jsem ho; nesnášela jsem, když na mě byl takovýhle.

" Ty jsi těhotná," řekl, jako by mi to chtěl potvrdit. " Ty jsi zbouchnutá. Do prdele."

" Jo," promluvila jsem vyklepaně. " Jsem těhotná."

" S tím bastardem," dodal. " Nech mě hádat, rozešel se s tebou, když jsi mu řekla? Nebo řekla jsi mu to vůbec?"

" Jo, řekla," odpověděla jsem. " Po cestě domů jsem to vzala přes něj."

" A on tě nechal?"

Odfrkla jsem si a zavrtěla hlavou. " Nechodíme spolu už týdny."

" Proč?"

Zakňučela jsem a zakryla si oči, protože mi vyskočil obraz z té noci.


" Hej, Livie," řekla jakási holka, vzala mě za ruku a odtáhla stranou. Usmála jsem se na ni, ale nahla se, abych se podívala, jestli nedorazil Tom. Před hodinou jsem mu posílala smsmku, ale neodepsal.

" Co je?" zeptala jsem se roztržitě. " Hele, nevidělas-"

" Toma?" přerušila mě a kývla k obýváku. " Je támhle."

Její tón mě zarazil. " Co?"

" Je s tamtou holkou," pošeptala mi. " Ale ode mě to nemáš. Prý je to americká zpěvačka. Chantelle, myslím. Je z Flipsyde-"

Vytrhla jsem se jí. Takové fámy tu už byly měsíce, dokonce i fotky. Tom mě ale ujišťoval, že o nic nejde, že mezi nimi nic není, že ty fotky nejsou pravé, že jsou to fotomontáže. Jenom kvůli Billovi, který mi to potvrdil, jsem byla v klidu...
Ale teď? Na veřejnosti? Lidé ho viděli. Doufala jsem, že si ta holka vymýšlí.

Ale ne. Vešla jsem do obýváku a hledala ho, dokud jsem ho nenašla; jenomže na něj byla nalepená nějaká blondýna, seděli v rohu a ona ho úplně hltala...

Tak moc jsem je chtěla vyrušit, popadnout tu blondýnu za vlasy a vykopnout ji. Měla jsem chuť dát Tomovi pěstí a zeptat se, co to dělá? Tak hrozně jsem toužila stropit scénu, vyvolat rozruch.

Proudil mnou adrenalin, něco jsem musela udělat. Nebyla jsem schopná myslet. Vše, co jsem viděla, byly jeho rty přesouvající se na její krk a v tom jako by mi před očima zamávala červenou vlajkou. Odrazila jsem se, přičemž jsem komusi vylila pití. U zdi postával jakýsi kluk a bavil se s dalšími. Byl blízko Toma a já, bez rozmýšlení, jsem ho popadla a přitáhla si ho.

Ucítila jsem jeho prsty ve svých vlasech a překvapeně zjistila, že mi polibek opětuje, ale než jsem si uvědomila, co se děje, někdo ho ode mě odtrhl. Otevřela jsem oči a uviděla Toma, jak kluka bije do tváře pěstí.

" Tome!" zakřičela jsem a dva kluci ho od kluka okamžitě odtáhli. Otočil se na mě.

" Co to do hajzlu děláš?" vyštěkl a žduchl do mě. " Huh?"

" Co dělám?" křikla jsme. " A co děláš ty, skoro jsi ji ojel!"

V obýváku bylo rázem ticho; někdo vypl muziku a všichni na nás civěli. Nejdřív mi to bylo jedno. Candre, Chantil, či jak se ta děvka jmenovala, na mě valila oči. Byla hezká, mnohem hezčí, než já.

" Strkalas mu jazyk do krku!"

" Tys jí strkal ruce všude," zavrčela jsem. " Nesváděj to na mě."

" Hej-" Oba jsme se otočila na Billa, který k nám mířil. " O co tu jde?"
" Je konec," oznámil mi Tom. " Už tě mám po krk."

" Můj- O čem to sakra mluvíš?" zařvala jsem na něj nevěřícně, ale on už byl pryč. Nechal mě tam, se zlomeným srdcem, samotnou.
" Hej." Trhla jsem sebou a uviděla kluka s natrhlým rtem, byl to ten, kterého jsem líbala. " Bylo to-"

" Nebylo to nic," zamumlala jsem a odešla. Bolelo mě na hrudi, chyběl mi Tom, chtěla jsem se mu omluvit. Zkoušela jsem ho najít, ale nikde nebyl. Sebrala jsem se a jela domů.


" Takže tě podvedl s nějakou šlapkou ze Států a rozešel se s tebou," ušklíbil se Grayson. " Očividně se něco stalo. Co přesně řekl?"

" Cože?"

" Co říkal na to, že jsi těhotná?" vykřikl. " Postaví se k tomu jako chlap? Vezme na sebe odpovědnost za to, co jste udělali?"

Moje mlčení ho ještě víc rozzuřilo. Zúžil oči a zrudl.

" Uklidni se," požádala jsem ho. " Nechci, aby byl součástí jeho života-"

" Ty už ses rozhodla, že si to necháš?" zeptal se kousavě. " Jsi si tím jistá, Olivie? Jsi si jistá, že to zvládneš, bez něj?"

" Nepotřebuju ho," řekla jsem. " Je- nic není. Nic pro mě neznamená."

Samozřejmě mě, že jsem kecala. Milovala jsem ho. Milovala jsem ho každičkou částí těla. Jenomže Grayson tohle slyšet nechtěl.

" Kdy to řekneš mámě?" zeptal se potom klidněji. " Až se vrátí domů?"

Přikývla jsem a zkřížila ruce na prsou. " Chtěla jsem vám to říct současně, ale udělalo se mi špatně a... tak."

Posměšně se podíval na můj odraz v zrdcadle. Bylo to strašné, stála jsem uprostřed koupelny se svým dvacetiletým bratrem a sdělovala mu, že jsem těhotná. Rostlo ve mně dítě. Proboha.

" Myslím, že mi bude blbě."
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Byl/a jsem tu

Byl/a jsem tu. 100% (882)

Comments

1 báři báři | Web | 1. april 2012 at 21:30 | React

Je mi jí líto, ale strašně. Ten brácha ji taky mohl víc podržet, ale když Toma nemá rád, tak chápu jeho reakci :D.. Šup, ať už je tu další díl! :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement