The pain of love 8.

20. march 2012 at 16:00 | Eve* |  The pain of love

překlad: Eve*

O TŘI MĚSÍCE POZDĚJI

" MORGAN, prosím tě, nakloň hlavu semhle. Jo, tak." Blikl blesk a další fotka byla na světě. Změnila pózu a dala si ruce v bok. Oslepil ji druhý záblesk, musela zamrkat. " Dobře, díky, Morgan. Dáme si pětiminutovou přestávku," řekl fotograf. Morgan přikývla a šla k Tomovi a Gustavovi.

" Sluší ti to, Morgan," polichotil jí Gustav. Zasmála se a plácla ho přes rameno. Tom se zvedl, aby si mohla sednout. Krátce se na něj podívala a usmála se. Měla na sobě jen ustřižené šortky a horní část plavek." Takže takhle to probíhá, když chceš být na obálce Vogue?" zeptal se Tom. Morgan přikývla a natáhla se po lahvi s vodou, kterou Tom držel. Podal jí ji a sledoval, jak pije. Už neměla černé vlasy, teď byly světle hnědé, skoro pískové jak Tomovy. Měla je delší a teď nakulmované. Měla světle modře laděný make-up, díky němuž působily její oči ještě světleji. Měla šedě nalakové nehty a na rukou tunu náramků. Na krku měla náhrdelník a piercing v pupíku.

" Líbí se ti modeling?" optal se Gustav. Pokrčila rameny a polkla vodu.

" Je to fajn. Můžu nosit všechno tohle skvělé oblečení. Sice mi chybíte, ale je mi líp, než před tím," řekla smutně. Už několik měsíců žila v Miláně. Chyběli jí kluci. Dokonce i Bill. Ale po tom, co se ukázala v té španělské televizi, obdržela hned několik modelingových nabídek.

" Tvoje tělo je stvořené pro modeling."

" Tvoje tvář je ideální pro modeling."

" Tvoje vysoká postava je perfektní pro mola."

Chtěla to zkusit. Bill ji kvůli tomu nejdřív zavrhl, ale po pár týdnech ji navštívil. Přišel do jejím obrovského drahého bytu.

" Scházíš nám, Morgan," hlesl Tom. " Bill se změnil. Měl... depresi. Je stejný jak dřív. Nevím, co dělat, jako bys byla jeho droga. Když tě má, je nevypočitatelný a nekontrolovatelný. Ale když jsi pryč, je sice v klidu, ale je nebezpečný sám sobě. Chápeš mě?" Morgan přikývla.

" Nechceme, abyses k němu vrátila a zase se trápila," řekl Gustav. Morgan se na něj podívala a povzdychla si. Pohladila ho po tváři a usmála se.

" Nebudu se trápit. Možná se fakt změnil. Možná to bude jiné?"

***

Bill vyšňupal všechen bílý prášek, co byl na stole, a vydechl. Ještě párkrát to zopakoval a lehl si zpátky do postele. Bylo to jeho tajemství. Skrýval to přede všemi. Je závislý už od osmnácti. Je závislý na tom bílém prachu, na síle, kterou mu dává, pocitu, kterým po něm oplývá, na té síle. Toto byl důvod jeho vzteku. Důvod hádek, ponižování, zneužívání. Proto byl tak hubený.

***

Morgan nastoupila do letadla a odletěla do Ameriky. Ve čtyři hodiny ráno přistála v New York City a zatímco si vybavovala zavazadla, zívala na celé kolo.

" Morgan," ozvalo se jí za zády. Otočila se a spatřila Billa. Byl nenalíčený a nádherně se usmíval.

" Bille?" usmála se a objala ho. Bylo příjemné zase cítit jeho tělo. " Co tu děláš?"

" Copak nemůže manžel na letišti vyzvednout svou manželku?" usmál se. Bylo pěkné vidět ho smát se. Morgan to rozveselilo.

" Ale jo," odpověděla. " Jsem ráda, že si pro mě můj manžel přijel." Bill sebral její kufry a ruku v ruce opustili letiště.

Morgan byla tak šťastná, že zapomněla na temnou minulost. Všechny její jizvy zmizely. Kašlala na nadávky.

" Nejsi nic jiného, než hloupá coura." Uslyšela v mysli Billův hlas. Zavrtěla hlavou, jako by chtěla hlas vystrnadit a nahradit ho jiným, novým.

" Viděl jsem tě ve Vogue. Vypadala jsi úžasně, Morgan. Jsi nádherná." Usmála se. Hloupá? Coura? Ta slova jako by nikdy neexistovala.

Tom na ně čekal v pokoji. Pokoj byl prázdný a jediný zvuk v něm byl tikot jeho hodinek. Vzpomněl si na dárek, který Morgan koupil a poklekl ke kufrům na podlaze. Na jednom z nich rozepl boční kapsu a zahrabal v ní.

" Vždyť to je Billova taška," zamumlal. Když z něj vytahoval ruku, o něco zavadil. Svraštil obočí a rozevřel tu stříbrnou krabičku. Najednou mu došel kyslík. Do očí mu vletěla trošku jakéhosi bílého prášku. Zaznamenal, že se někdo dobývá do pokoje, tak krabičku honem zase zavřel a schoval zpátky do tašky. Skončil přesně v momentě, kdy dovnitř vstoupila Morgan s Billem.

" Tome!" zvolala Morgan a rozběhla se k němu. Billovi zesklovatěly oči a polil ho pot. Potřeboval si dát co nejdřív další dávku, nebo ztratí nervy.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Phoebe :* Phoebe :* | 20. march 2012 at 16:51 | React

možná je to tím že chodí s někým koho miluješ

2 Dee Dee | Web | 20. march 2012 at 17:01 | React

Ty vogo...tak on fetuje..no to mě podrž..tak proto je takovej...tentokrát se k ní choval hezky na tom letišti..ale jak dlouho mu to vydrží :-(
a Tom už mu na to přišel..

3 báři báři | Web | 20. march 2012 at 17:14 | React

Oh, tak to je naprostý obrat v ději! Tohle jsem opravdu nečekala.

4 aay carter aay carter | Web | 20. march 2012 at 19:11 | React

*** ahoj, jmenuje se James Maslow, je z kapely Big Time Rush ;).

5 Christine Christine | Email | Web | 7. april 2012 at 16:59 | React

No tohle jsem vůbec nečekala! to je obrat o 180°........ Jakože to vypadá hodně špatně... Bill fetuje a to je důvod jeho špatného chování... navíc Tom na to přišel...:-( NO ani se neodvažuji předpovídat, jak to bude pokračovat...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement