The pain of love 7.

18. march 2012 at 16:00 | Eve* |  The pain of love

překlad: Eve*

" BILLE?" dostal ze sebe Tom ztěžka. Morgan stála nedaleko postele a stále si mnula bolavý zadek. Byla pořád ještě ospalá a moc nechápala, co se stalo. Podívala se na Billa a uviděla to podráždění a vztek v jeho obličeji.

" Co se děje?" zeptala se. Bill se rozesmál, Tom se zalekl.

" Če-čemu se směješ?" optal se. Bill jenom potřásl hlavou a smál se dál. Měl krvavě červené oči. " Ehm, Bille?"


" Ničemu. Kdybyste se viděli!" prskal smíchy. Morgan s Tomem si vyměnili zmatený pohled. Není blázen? Morgan si byla jistá, že ano. Ležela s Tomem ve stejné posteli. Měla za to, že se Bill bude vztekat, ale zřejmě se spletla.

" Ach," usmála se nervózně. Nevěděla, jak se zachovat. Tom vstal z postele a zacouval k ní. Něco bylo špatně. Hodně špatně. Cítil to.

" Bille, jsi si jistý, že jsi v pohodě?" zeptal se, tlačíc Morgan k oknu. Ohlédla se přes jeho rameno a po zádech ji přeběhl mráz, když viděla, že je Bill naprosto v klidu.

" Jasně. Naprosto." Měl hluboký hlas a skleněné oči. Vypadal, jako by do něj vstoupil démon.

" Musíme se odsud dostat," šeptl Tom Morgan. Přitakala. Bill si kleknul a sklopil hlavu, takže ještě víc vzbuzoval dojem ďábla. " Jdi!" zakřičel Tom a strčil do Morgan. Rozutekla se ke dveřím. Dělala dlouhé skoky, skoro jak gazela. Jenomže ať běžela, jak rychle chtěla, dveře byly daleko. Tom byl přímo za ní a bylo mu jedno, že mu kalhoty spadají až ke kotníkům. Bill byl jak posedlý. Tomovi vyhrkly slzy. Musel se od něj odvrátit.

Bill seskočil z lůžka a rozběhl se za nimi. Zakopl o boty a oblečení, které bylo poházené po zemi. Když se Morgan s Tomem dostali ke dveřím, obrátili se na Billa. Ležel na podlaze a pokoušel se vstát. Morganino srdce bušilo jak o závod, chtěla mu pomoct. Nenáviděla, když se na něj takhle musela dívat.

" Morgan, pojď!" zařval na ni Tom a tlačil ji na chodbu. Zabouchli mu před nosem a pospíchali k výtahu. Bill musel několikrát zmáčknout kliku, než se dveře otevřely. Vyletěl na chodbu a rozhlédl se na obě strany. Potom uslyšel cinknutí výtahu a když se otočil doprava, všiml si, že ho ti dva uvnitř kabinky sledují.

" Vraťte se!" Rozběhl se k výtahu, ale nestihl je.

" Tom, panebože, Tome. Já-já se musím vrátit! Je opilý, někdo se o něj musí postarat. Musí se osprchovat a já-"

" Morgan!" Tomův hlas se roznesl kabinou. " Poslouchej mě už, krucinál. Bill z tebe udělal hovno a ty mu chceš jít na pomoc? Je moje dvojče, ale je to taky pěkný čurák. Nezaslouží si tvoji pomoc." Morgan razantně vrtěla hlavou. Nemohla ho nechat samotného.

" Nech mě se vrátit," žádala ho, zatímco se natahovala po tlačítku symbolizující čtvrté patro. Tom ji přirazil ke zdi.

" Ne, Morgan. Nevrátíš se tam. Zabije tě. Kdyby se mu to povedlo..." Tom to nemohl dopovědět, nemohl si to ani představit.

" Nevím, co bych dělal. Potřebuje pomoc. Proč to nechápeš?"

" Možná jsem to já, kdo potřebuje pomoc, Tome. Jsem důvod toho jeho chování," vzlykla. Tom ji objal a nechal ji plakat. Výtah cinkl a Tom se otočil ke dveřím. Gustav s Georgem se o něčem bavili. Tom si uvědomil, že byli celou dobu v přízemí.

" Co je?" zeptal se Gustav. Morgan napřímila bradu, tvář měla umazanou od rozteklého make-upu. Nic neřekla, jenom Gustava objala. Ten se nechápavě podíval na Toma, který jenom zavrtěl hlavou.

Georg stiskl páté patro a všichni do něj mlčky vyjeli.

" Potřebuju pomoc, Morgan," promluvil Georg. Morgan po něm střelila očima a zrudla.

" Proč nikdo nevidíte, jaký je? Je to fajn kluk. Talentovaný. Orientuje se v módě, ve všem! Je-"

" Proč nevidíš, jaký je, Morgan? Bill už není ten fajn kluk. Je to příšera! Mlátí tě a ty v něm pořád vidíš jen to dobré. Jak dlouho to ještě bude trvat? Než ti zláme každou kost v těle? Než ti zláme páteř? Přerazí vaz? Než tě zabije?!" zaburácel Tom. Morgan se otřásla pod svými vzlyky.

" Už se na to nemůžu dívat, Morgan," pošeptal jí Gustav do ucha. Brečela ještě víc.

" Tohle není ten Bill, kterého jsem znal, když jsme byli malí. Můj brácha je mrtvý. Je mrtvý už roky." Tom se k ní obrátil zády, aby nemusel čelit jejímu medového pohledu.

***

"Esta mañana nosotros tenemos a los miembros de banda más famosa y exitosa de Alemania, Tokio Hotel! ¡Bienvenida! ¿Cómo es usted?" Bill se zaposlouchal do hlasu ve sluchátku, který mi španělštinu tlumočil do rodné němčiny. Usmál se. Byli v Madridu, ve Španělsku. Všechny holky byly brunety, opálené a prsaté.

" Hola! Máme se dobře. Nemůžeme se dočkat zítřejšího koncertu!" Holky pištěly. Tomovi víceméně byly ukradené jak ony, tak i interview. Byl zabraný do myšlenek. Moderátor jim položil další otázku a Bill odpovídal.

" A... střih," křikl chlap za kamerou. Ke klukům přišel David.

" Tome, co máš za problém? Vnímej!" Tom přikývl a podíval se na Billa. Ten se na něj krátce zamračil a znovu nasadil milý úsměv pro publikum.

" Tres, dos, uno," odpočítal kameraman. Moderátor se ptal znovu a jelikož Tom uslyšel ve sluchátku svoje jméno, byl připravený.

" Co ty a láska, Tome? Našel jsi už tu pravou? Jestli ne, jaký typ holky hledáš?"

" Uhm." Tom se uculil a polkl. " No, ještě jsem žádnou neobjevil, ale hledám holku, která při mně bude stát v dobrém i ve zlém. Musí překousnout můj nabitý program, moji ješitnost. Musí to být někdo, kdo mi bude rovný." Usmál se svým nejsvůdnějším úsměvem. Pohrál si s kuličkou na piercingu a zamrkal do davu. Aniž by věděl proč, vybavila se mu Morgan.Morgan je sledovala ze zákulisí a vzdychala. Když bylo interview u konce, Bill jí zamával. Stydlivě mu zamávala nazpátek. Černé vlasy měla stažené do drdolu. Oči měla orámované černou konturkou, takže s ní jejich barva silně kontrastovala. Na rtech měla červenou rtěnku a na tvářích třpytivý pudr. Oblečenou měla volnou tuniku a legíny. Postavila se mezi dvojčata. Tohle byl jedna z těch normálních chvilek. Chvilek, kdy byl Bill opravdu Bill. Bill, do kterého se v šestnácti zamilovala. Tohle byl on. Nestála jen o vzpomínky. Jenomže i ony zmizely rychleji, než se objevily.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Byl/a jsem tu

Byl/a jsem tu. 100% (882)

Comments

1 Dee Dee | Web | 18. march 2012 at 19:58 | React

proboha jak se to chová...ještě že tam byl ten Tom..nebo on by jí fakt něco udělal..

2 báři báři | Web | 18. march 2012 at 21:25 | React

Ah, já bych ji nejradši objala, jak mi je jí líto..

3 Christine Christine | Email | Web | 7. april 2012 at 16:51 | React

Bože Morgan je opravdu hodně hodná a snaží se v Billovi vidět jenom dobro, ale ........on o to nestojí... Tolik jsem jim přála, aby utíkali a Bill je nechytil a byla jsem ráda, že se jim to podařilo, protože opravdu nevím, Bill by ji zabil... Tom má pravdu. Bill je ten, kdo potřebuje pomoc. Ale tahle povídka opravdu hodně dobře ukazuje, jak dopadá násilí-domácí... Že si to ten druhý nechává líbit, protože má ve skutečnosti z něho strach.... :-( Mě je jí tak líto..:-( Bojím se toho, co bude následovat, protože opravdu se to stupňuje, až to není hezké...:-(
Jinak jak jí Bill zamával a ona mu to stydlivě oplatila, bylo tak roztomilé a bolestné...
Tahle povídka je opravdu hodně dobrá...:-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement