The pain of love 10.

24. march 2012 at 16:00 | Eve* |  The pain of love

překlad: Eve*

MORGAN probudil zvuk sprchy a zvláštní hučení vycházející z koupelny. Zkontrolovala budík, bylo už půl desáté, ale ona byla pořád šíleně unavená. Přemístila se do sedu a zajíkla se bolestí, jejíž zdroj byl v klíně. Podívala se na druhou postel a uviděla Toma, jak tiše pochrapuje.

" The last back is black. The night turns dark ahead," zpíval si Bill. Morgan se usmála a opřela se o pelest postele. Měla divný sen. Seděla v pokoji, sledovala dudlík a přehrávala si ústřižky, které jí vířily hlavou.


" Zvedni ji a podej mi ji, Morgan," řekl jí Bill. Jeho hlas byl drsnější, než kdy před tím. Morgan se rozhlédla a zjistila, že je na dně jámy. Jáma byla dva metry hluboká a jeden široká. Na zemi ležela lopata. Morgan ji sebrala a podala ji Billovi, který stál přímo nad ní.

" Co to má znamenat?" rozhodila kolem pažemi. Bill se uchechtl a potřásl hlavou. Vedle sebe měl srovnanou hromady hlínu, kterou na ni začal házet. " Bille?!" zakřičela Morgan, když ji zakopával čím dál tím víc.

" To je tvůj hrob, blázínku," utrousil nedbale. Morgan se zkoušela dostat ven, ale bylo to, jako by do země byla přikovaná. Nemohla přimět nohy, aby se pohly.

" Bille, přestaň!" zaječela. Během několika málo sekund byla zaházená až po ramena. Bill se jen smál. Jeho tvář už nebyla krásná, byla bledší. Vrásčitá, drsná, temná. Na obličeji i krku měl plno jizev. V očích mu už nejiskřilo. Když se zeširoka usmál, kdysi rovné bělostné zuby byly přebarvené a zlámané, pár jich chybělo.

Tom se zachroval. Černé rasty mu spadaly na ramena. Morgan se při pohledu na něj, jak klidně spí, usmála.

Bill si pořád pobrukoval ve sprše. Zavřel oči a nastavil tvář proudu vody. Když je zase otevřel, zadíval se na bílé kachličky pod svými chodidly. Do kanálu proudila krev. Honem se na sebe podíval, ale žádné rány nenašel. O několik sekund později mu stekla jedna kapka krve ke kotníkům. Vytékala z nosu. Tryskala ven v takovém množství, že ji nezastavil, ani když si nos chytil rukou.

Morgan vstala z postele a šla za ním. Jeho popěvky vystřídalo odfrkování.

" Bille, jsi v pohodě?" zeptala se zpoza nepromokavého závěsu sprchy.

" Jo," odsekl přísně ve snaze ji zadržet. Pokrčila rameny a dřepla si na záchodové prkýnko. Bill se znovu pokusil krvácení zastavit, ale nedařilo se mu to. Jakmile uslyšel spláchnutí a klapnnutí dveří, vypl vodu a vyšel ven. Popadl ze stříbrného věšáku bělostný ručník a přimáčknul si ho k nosu. Ručník se okamžitě zbarvil doruda. Byl zničený. Nevypral by ho ani ten nejlepší prací prášek na světě.

" Tome." Morgan mu smetla rasty na stranu. Tom se zavrtěl a s úsměvem pohlédl do Morganiných medových očí. Takové krásné probuzení, pomyslel si. " Pojď na snídani," řekla a párkrát s ním zatřásla. Tom zívl a ve snaze zakrýt si tvář, se zhroutil zpátky na matraci.

" Je brzo," zamumlal. Morgan se zajíkla a obkročmo si na něj sedla. Šťouchla ho do boku a strhla mu deku. Její dlouhé světle hnědé vlasy jí roztomile splývaly podél obličeje.

" Dělej," přikázala mu s prsty připravenými na jeho žebrech. Tom záporně zavrtěl hlavou a schválně si počkal na to, jak ho Morgan potrestá. Zbožňoval, když na něm holka takhle seděla, takže ani v nejmenším nehrozilo, že by tu chvilku sám přerušil. Morgan pootočila tvář a ďábelsky se ušklíbla. Začala ho lechtat a Tom se pod ní marně kroutil. " Řekla jsem dělej!" usmívala se. Tom se nevzdával. Jak na něm Morgan seděla, připadalo jí, že ji něco tlačí. Tom zrudnul, jemně ji odstrčil a narovnal se.

" Tak tohle je trapné," uchechtl se ve snaze skrýt svoje vzrušení. Morgan vykulila oči a vyprskla smíchy. Bill jejich blbnutí slyšel. Opojení z drog opadlo a namísto něj ho rozbolela hlava. Krvácení konečně ustalo. Podíval se na zruinovaný ručník; zůstal na něj nepoškozený sotva centimetr čtvereční místa, zbytek byl pokryt červenou krví. Vyhodil ručník do koše se špinavým prádlem a omotal si jiný okolo pasu. Vyšel ven a uviděl Morgan vedle Toma.

" Bille, máš krev u nosu," upozornil ho Tom. Bill se dotkl nozder a koukl se na svůj odraz v zrdcadle nad prádelníkem.

" Co se ti stalo?" zeptala se Morgan. Na zádech mu seděly drobné kapičky. Bill trhnul rameny.

" Že nejsem blázen?" opáčil směšně. Věděl dobře, proč krvácel. Bylo to tomu kvůli kokainu, řídil mu život. Bez něj nebyl nic. Nebyl silný, ani neměl moc, natož tak energii. Bez něj by byl hovno.

***

" Bille, zazpívej něco, jestli všechno funguje, jak má," zaslechl Bill ze sluchátka. Popadl mikrofon a zanotoval první slova z písničky Pain of love.

" Bolest z lásky nás nepoloží. Nepotřebujem spásu." Jeho hlas byl ochraptělý a vůbec celkově zněl divně. Odkašlal si a zkusil to znovu, ale bylo to moc strojené.

" Bille, co máš s hlasem?" zeptal se Georg. Bill pokrčil rameny a seskočil z pódia. Došel ke stolu s jídlem a pitím a nalokal se vody. Potom pootevřel pusu ke zpěvu, ale opakovalo se to stejné.

" Kurva!" zaklel. Nemohl takhle vystupovat. Vyhledal svoji asistentku a pobídl ji, aby mu koupila nějaké kapky proti kašli. Koupila mu sirup.

" Jsi v pohodě?" zajímal se Tom se svou Gibsonkou v ruce. Bill přikývl a posadil se na nedaleký gauč. Tom vytáhl levé obočí a mlčky se zapřemýšlel. Měl bych mu říct o tom kokainu? Ví o vedlejších účincích? Tom si před pár dny vygooglil závislost na kokainu a její příznaky, mezi nimiž bylo mimo jiné také krvácení z nosu a chrapot. Ne, nic mu neřeknu, rozhodl se nakonec. Opravdu to chtěl udělat, ale věděl, že by to neskončilo dobře. Místo toho si vytáhl mobil a napsal Morgan esemesku:

Musíme si promluvit! Okamžitě!

Morgan si přečetla zprávu. Povzdychla si a vytočila Tomovo číslo. Zvedl to po prvním zazvonění.

" Najdi si na internetu kokainovou závislost a pak mi řekni, jestli pořád lžu. Pochopíš to, Morgan. Všechno má na svědomí ten zasranej bílej prach." Tom postával akorát na chodbě, když k němu přišel Gustav. " Potom se mi ozvi, jo?" Zavěsil a obrátil se ke Gustavovi.

" Já to věděl," řekl tiše. " Věděl jsem, že udělal nějakou blbost." Tom přikývl a vzdychl. Sklopil víčka ke svým černým Nike's a přenesl váhu z jedné nohy na druhou.

" Morgan mi to ale nechce věřit."
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Další přeložené povídky?

Ano 58.9% (527)
Ne 41.1% (367)

Comments

1 Dee Dee | Web | 24. march 2012 at 17:06 | React

chudák Bill :-( je to hajzl, ale je mi ho líto...snad mu Tom pomůže

2 báři báři | Web | 25. march 2012 at 17:26 | React

Docela chápu, že tomu Morgan nechce věřit, kdo by taky jo, po takové době strávené společně. Těším se na další díl! :)

3 Christine Christine | Email | Web | 7. april 2012 at 17:25 | React

No jakože mi je i Billa trochu líto, ale na druhou stranu .... boží mlýny melou...:-(
No ale povídka se mi líbí čím dál tím víc a rozhodně ju budu doporučovat dál...:-);-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement