Bestiář 12.

11. november 2011 at 15:07 | Eve* |  Bestiář

ZDRBNUTĚ se zadívám na televizi, kde právě běží reportáž o Tokio Hotel. Okamžitě si vzpomenu na Toma a jeho bývalku, kterou pořád miluje a mám co dělat, abych se nerozeřvala jak malej harant a nerozkopala všechno kolem sebe.

Co jsem pro něj oproti ní já?! Mohlo mě už na samém začátku napadnout, že kluk (teda ne, pardon, omlouvám, Tom kluk rozhodně není, na to je už moc zkaženej) jako on si vybírá z řad překrásných supermodelek.


Zajímalo by mě, proč se rozešli. Z Tomovy strany to určitě nebylo, takže co? Přestala ho milovat? Ts, to těžko. Když už by nezbožňovala jeho samotného, tak aspoň jeho prachy, na to vsadím krk. Dala bych nevím co, aby tomu bylo naopak. Co mu můžu nabídnout já - průměrná napůl Švýcarka a napůl Němka? Krásy jsem jakž takž cosi pobrala, ale vedle ní vypadám jak Popelka. Tak mi teda řekněte, která se k Tomovi hodíme víc.

" Je to sobecký hajzl. Příjde si, když se mu zachce," zamumlám s pohledem zapíchnutým na obrazovku, na které běží Tomův vysmátý andělský kukuč, který rozhodně není takový, jaký se na první pohled zdá.

" Odejde si, kdy chce," přitaká Teresa opile, aniž by věděla, o čem mluvím já.

Původně jsme tu řešily její manželskou krizi. Musela se vdávat kvůli svému velkému bílému bubnu, který jí vyšil její milý Felix a teď lituje malou Gabrielu, ale hlavně a především sebe, jak ve svých jednadvaceti letech dopadla. Byla bych na tom stejně, kdyby se tehdy nestalo to, co se stalo. Jenomže já bych určitě byla šťastná a nějakým blbým Tomem se vůbec nezabývala.

" Vůbec netuší, že okolo něho žijí nějací lidé..." pokračuju ve svém ponurém monologu.

" Kerý maj srdce a nějaký city," doplní mě Teresa.

" Všechno dělají za něj."

" Né že by mi to vadilo, já sem na to zvyklá, ale..." mávne Terka rádoby lhostejně rukou a napije se ze své sklenky.

" Ta jeho jistota, že vždycky všechno překousnu," procedím skrz zuby.

" Pak že mu všechno odpustím..."

" Tak to mě sere!" prsknu namíchnutě a obrátím do sebe obsah své sklenky na ex. Chňapnu po ovladači a nakvašeně bednu vypnu. Ovladač hodím na koberec a opřu se pohodlně do křesla jak starý chlap. Nejradši bych ze sebe strahala i oblečení a ponořila se do mizérie úplně.

" Mandy?" osloví mě po krátké odmlce Teresa.

" Hmm..."

" Ty mi rozumíš," zablekotá nesrozumitelně. Obejmu ji okolo ramen a oběma nám naliju další rundu Metaxy. Trochu mi přitom ujede ruka a poliju si čerstvě vyleštěný stůl. Do prdele už s tím, zasraný chlast.

Podám sklenku Terese a přikývnu. " Já ti rozumím. Já ti rozumím, protože to cejtím stejně," řeknu nadraně. " Proč ho ty teda vlastně miluješ?" zeptám se jí.

" No, protože on... je zkušenej, ehm... ví dobře, co dělá, je zodpovědnej-"

" Fe-Felix?" vykoktám se zvednutým obočím. Tenhle popis ani trochu neodpovídá Teresinu manželovi. Ten je skoro to samé jak Tom, akorát s tím rozdílem, že má v peněžence hovno a při sexu Terese nenadělá po těle milion modřin jak ten můj kytarista mně.

" Felix? Kdo tady mluví o Felixovi?" podívá se na mě nechápavě.

" Je-éžiš, ty miluješ někoho jinýho?!" vyjeknu.

" Jo... Mandy," spiklenecky se ke mně nakloní a dolije mi až těsně po okraj. " ty seš moje nejlepší kamarádka," popotáhne nosem a dá mi pusu do vlasů.

" To jo, to jsem, to jsem," poplácám ji po zádech a nechám si po tváři stéct první slzu. Skápne mi na tepláky a zanechá na nich malý mokrý flek. " Řekni mi, proč já ho tak miluju? Proč zrovna jeho, když má úplně odlišnou povahu, než já? Má přesně ty vlastnosti, které mě vytáčejí: je namyšlenej, arogantní, lže, zachází se mnou jak s věcí... Hele, ty modráky, ještě se mi nezahojily ty první a už maj kamarády. Svině jedna," ohrnu znechuceně ret. " Co je, proč nemluvíš?" šťouchnu do Teresy po několika vteřinách, když mi dojde, že zdrojem jediného hluku jsem v pokoji já. Stočím k ní hlavu a zjistím, že spí.

Vrávoravě vstanu a přemístím ji na druhou stranu gauče a přikryju ji dekou. Potom odejdu do koupelny, kde si málem urazím hlavu o umyvadlo, zatímco vytahuju ze skříňky čistý ručník. Svleču si tepláky i tričko a když chci pokračovat, někdo zazvoní. Zvuk zvonku se tichým bytem, které ruší jenom Teresino chrápání, roznese jak gong. Na moment se zastavím a přemýšlím, jestli se mi to nezdálo, ale když se zvonek za chvilku ozve znovu, natáhnu si oblečení zpátky a přitančím ke dveřím.

" Billé," houknu překvapeně na celou chodbu.

" Čau, Mandy," pozdraví mě Tomova lepší polovička.

" Přišel ses přidat k truchlení? Musím tě ale zklamat, Terka už odpadla a já se chystám akorát do sprchy, takže eh... panebože, co to tu melu za sračky?" zarazím se, když si uvědomím, že vlastně nemám páru o tom, co povídám. Rozevřu dveře, aby mohl vejít. " Pojď dál."

" Děkuju," řekne s kamenou tváří. Odhodím si vlasy z obličeje a snažím se znít co nejvíc střízlivě. Nevypadá totiž, že má náladu na vtípky.

" Co tak pozdě? Chceš něco pít, nebo tak...?"

" Jo, něco bych si dal, jestli můžu," přikývne a zastaví se před gaučem, na kterém oddychuje Teresa. Tázavě na ni ukáže prstem.

Trhnu rameny. " Co se tak díváš? Krize."

" Aha."

" Hele, já nevím, jestli tu mám nějaký sodovky a tak. Rozhodla jsem se pro dnešek zásobovat jenom tvrdým pitím. Takže ti můžu nabídnout leda tak obyčejnou vodu z kohoutku," vysvětlím mu rozpačitě.
" To je dobrý," mávne rukou.

" Jsem mizerná hostitelka, promiň. Polepším se," slíbím, ale oběma nám je jasné, že z toho nic nebude.

" To je dobrý," zopakuje Bill a sehne se ke stolku pro láhev s Karibským rumem, která je víc prázdná, než plná a třikrát si pořádně lokne. " Kurva, fuj! Co to je?!" odkašle se potom.

" Karibský rum. Mně to chutná," řeknu. Bill mi flašku podá a hřbetem ruky si utře ulepené rty.

" Fakt, jo? Větší lepidlo jsem snad neměl. Bleuh..." oblízne se s úšklebkem.

" No, tak to by, myslím, stačilo. Proč jseš tady?" opřu se ramenem o zeď, protože mi nohy jaksi přestávají sloužit.

" Nemůžeme jít někam jinam?" požádá mě zrazu zas vážně. Díky hladině alkoholu v krvi ale jeho výrazu připisuju nulovou váhu.

" Jestli ti jde o Teresu, tak to buď v klidu, ta neví o světě," zasměju se, ale Billův výraz se nezmění. Vzdechnu: " Tak pojďme teda vedle, no."

Zavedu ho do ložnice, která je oproti obývacímu pokoji ve výrazně lepším stavu. Rozsvítím lampu v rohu a sednu si na okraj postele. Bill zůstane stát ve dveřích.

" Tak?" pozvednu obočí.

" Máš to tu pěkný, takový útulný."

" Dík. Ale pojď k věci, protože mám pocit, že už to, jak jsem strašně střílivá, hrát dlouho nedoká-"

" Mluvil jsem s Tomem..." přeruší mě.

" … žu," doplním. " To je mi novinka," protočím panenky. " Jste přece dvojčata a jste spolu pořád. Co je na tom zvláštního?"

" … o tobě," dodá. Střelím po něm očima. " Říkal, že spolu spíte. Je to pravda?" optá se mě měkkce. Mlčím. " Mandy-"

" Co je ti do toho? To je moje, defakto, naše věc," skočím mu do toho zamračeně.

" Mandy, já vím, že ho miluješ, ale on pořád-"

" Je zamilovanej do své bývalky. Já o tom vím, Bille," řeknu se sklopenou hlavou. Periferně zaregistruju, jak ke mně přejde. Vybavím si obraz v Tomově ložnici. " Je tak krásná... Ach, a ještě je to taky Mandy. No není to krásné? To je ale ironie, viď? Tom je ujetej na tohle jméno, co?" usměju se kysele.

" Jak ses o ní dozvěděla?" zeptá se zvědavě.

" Nó," protáhnu. " nejdřív u mě zapomněl peněženku, kde nosí její fotky a já je náhodou našla, a pak u něj doma, kde ji má dokonce zarámovanou a pověšenou na zdi v ložnici. Řeknu ti," odmlčím se na moment. " neexistuje nic lepšího, než když šukáš s člověkem, kterého bezvýhradně a z celýho srdce miluješ a máš před sebou obraz jiný, milionkrát přitažlivější holky, než jseš ty. Ale co," pokrčím rameny.

" Ježiši, uklidni s-"

" Aspoň je to kus, tvůj brácha si umí vybrat. Nemusím přemejšlet o tom, co má ona a já ne, tohle je totiž jasný jak facka. Tom má skvělej vkus," zvednu sarkasticky palec.

" Nech toho, prosím tě," ušklíbne se Bill.

" Akorát teda moc dobře nechápu, co viděl na mně?" zahledím se na něj nechápavě.

" Pro mě jsi mnohem hezčí, než tamta," pokusí se mě utěšit.

" Pro tebe možná, no."

" Tak to od tebe bylo škaredé, holčičko," rozchechtá se.

" Sorry," pohodím rukama v omluvném gestu. " Mám nápad. Hačni si ke mně a vyprávěj mi o těch dvou. Jak se seznámili? Jak dlouho spolu chodili? Kdy to bylo? Jakej ten vztah byl? Proč se rozešli? Kde je ta Mandy teď?" zavalím ho snad tuctem otázek a poplácám volné místo na posteli vedle sebe.

" Měla bys jít spát, vážně plácáš kraviny."

" Právě že teď ne!" vyjedu na něj. " Dělej, sedni si!" přikážu mu.

" Mandy, já tě nebudu poslouchat a už vůbec ti nehodlám ubližovat tím, že ti tu všechno o Tomovi a té blonďaté couře vyklopím. To teda ne," zašermuje mi před nosem ukazovákem a založí si protestantsky ruce na prsou.

" Jak to neuděláš, tak hned ráno zavolám do Brava a nakecám jim, že jseš teplouš, co to má rád do prdele!"

Zalape po dechu.

" To si děláš prdel?! Já nejsem žádná buzna!" ohradí se dotčeně.

" Uvidíme, kdo komu tu prdel ještě bude nakonec dělat. Bejt tebou, tak se bojím. Třeba se ti ozve nějakej extra vyvinutej černoch."

Přimhouří oči do úzkých štěrbinek. " Ty jseš mrcha. Fajn!" prskne. " Tak si trp, když ti to dělá tak dobře!" Dřepne si skoro až na druhý konec postele, jako bych snad byla nakažlivá a dá si nohy do tureckého sedu. Ježiši, jestli tenhle není doopravdy teplej, tak já fakt nevím.

" Tak zpívej, ptáčku."

" Jsou dny, kdy bych tě vážně propleskl."

" To už cituješ ty dva?"

" Ne, to se ti svěřuju se svými niterními pocity. Začínám až teď..."


V příštím díle:

  • " Ehm..."
  • " Kúrva."
  • " Nech si to a radši to po sobě spláchni."
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Christine Christine | Email | Web | 27. april 2012 at 22:55 | React

Jejda asi se opravdu potřebovala namazat a všechno to ze sebe dostat... :)
Opravdu ta povídka je naprosto BOŽÍ!!!!! :-) Moc se mi líbí!!!! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama